Gölbaşı :
z     z
22 Nisan 2016, 21:18
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

MHP'lilerden ortak tepki...

MHP'lilerden ortak tepki...


         MHP Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Tunç’un oğlu Süleyman Tunç’un  işten çıkarılmasını, İmar, İstimlak ve Emlak Komisyonu başkanlığının seçimine bağlı olmasına tepki gösteren MHP’liler bugün bir basın açıklaması yaptı.  

 

  MHP İlçe Teşkilatı’nda yapılan basın toplantısına MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy ve bazı yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra,  Gölbaşı Belediyesi MHP’li  Meclis Üyeleri de tam kadro katıldı.

 

  Basın açıklamasını yapan İlçe Başkanı Mahmut Aksoy ,  İmar, İstimlak ve Emlak Komisyonu’na   aday olan Ferit Yılmaz ve Rıza Kuyrukçu’dan kendi tercihlerini yaparak, Rıza Kuyrukçu’yu destekledilerini belirterek,  “ Bu bizim tercihimizdir.”dedi.

 

   Gelinen noktadan Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın da rahatsız olduğunu belirten Mahmut Aksoy,


 “Malumunuz her yıl mart ayında belediyemizin komisyonları yeniden oluşur, yeniden şekillenir. Gölbaşı’nda da bu değişiklikler rutin olarak gerçekleştirildi. Bu komisyonlarda biz de bir değişikliğe gittik, Nevzat Dulkadir arkadaşımız ve Ali İhsan Tunç arkadaşımız yeni imar komisyonu üyeleri oldular. Ak Parti’den de Nusrettin Şanver, Ferit Yılmaz ve Rıza Kuyrukçu’nun oluşturduğu beşli bir komisyondur bu. Buraya kadar bir sıkıntı yok, komisyonlar belli oldu, seçim arifesine geçildi. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak, üzerine basarak söylüyorum bunu, bir karar aldık. Komisyon başkanı olacak arkadaşımızın Ak Parti’den olması şık olurdu. İki aday çıkardılar, biz de grubumuzun aldığı karar neticesinde Rıza Kuyrukçu’nun komisyon başkanı olması konusunda oy kullandık. Biz bir muhalefet partisiyiz. Orada bir jest yaptık. Bunu yaparken de, sizler de biliyorsunuz, Gölbaşı’ndaki tapu operasyonuyla ilgili kulislerde bazı laflar dolaşıyordu. Biz de bunların etkisinde kalarak, sonuçta böyle bir karar aldık. Bu kararımızın da grup olarak arkasındayız. Olay bu kararı aldıktan sonra koptu.

 

Komisyonda görev alan Ali İhsan Tunç arkadaşımızın oğlu, Süleyman Tunç. Çoğunuz tanıyorsunuz. Belediyenin bir şirketinde çalışan, evinin ailesinin rızkını kazanan, işini de en iyi şekilde yapan, belediyede herkesin sevdiği bir kardeşimiz. Öyle bir noktaya geldik ki Süleyman Tunç arkadaşımızın bu olayın sonucunda işine son verildi. Bunları siz basın mensuplarının ve sizin aracılığınızla da Gölbaşı halkının bizden duymasını istedik. Sokakta vatandaşlar da soruyor bu konuyu, gazeteci arkadaşlarımız da soruyor. Olayın gelişimi bu şekilde. Şimdi, biz şunu anlayamıyoruz. Süleyman Tunç’un imar komisyonuyla alakası ne? Yani böyle bir şey olabilir mi? Sokakta iki kişi kavga edecek, biri birini dövecek. O da gelecek kendisini dövenin oğluna saldıracak. Bunlar akla ziyan işler. Maalesef adaletin ve aklın bittiği yerde farklı durumlar ortaya çıkıyor.”


Aksoy “Gelinen noktada Fatih Bey’in de bu konudan çok rahatsız olduğuna inanıyorum ve eminim” dedi.

 

Rıza Kuyrukçu parti mi değiştiriyor iddialarına da yanıt veren Mahmut Aksoy “Rıza Kuyrukçu benim bildiğim kadarıyla Ak Partili. Başka bir partiye de geçtiğini duymadım. Bizimle bir alakası yok, Allah’a şükür biz birbirimize yetiyoruz. Partimizin kapısı herkese açıktır. Ancak bu durumun Rıza Kuyrukçu’nun bize gelmesiyle ya da gitmesiyle en ufak bir alakası yok” diye konuştu.

 

“Rıza Kuyrukçu ile seçim öncesi bir görüşmeniz oldu mu?” sorununa Aksoy “Bu karar bizim, MHP Grubu olarak yapmış olduğumuz toplantı neticesinde aldığımız karardır. Sadece meclis üyesi olarak komisyonda bulunan iki arkadaşımızın kararı değildir” diye yanıt verdi.

 

Belediye Meclis Üyesi Adnan Akagündüz ise,  Süleyman Tunç’un işten çıkarılmasının, İmar, İstimlak ve Emlak Komisyonu’ndaki seçimden hemen sonra gerçekleştiğini belirterek, “ Komisyondaki tercihimiz nedeniyle işten çıkarılma olayı intikam duygusuyla yapılmıştır. Bunu tasvip etmiyoruz.” dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.