Gölbaşı :
z     z
22 Nisan 2016, 20:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kutlu olsun milletime, kutlu olsun devletime...

Kutlu olsun milletime, kutlu olsun devletime...

 

   Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. Yıl dönümünde Gölbaşı’nda değişik etkinlikler yapılıyor.  Gölbaşı Kaymakamlığı programı yarın TEK İlkokul Bahçesi’nde gerçekleşecek,  Gölbaşı Belediyesi  caddelere Türk Bayrağı astırdı. Belediye Başkanının ziyaretçileri vardı. Çocuklar yarın makam koltuklarına oturarak, sembolik olarak Gölbaşı’nı yönetecek.


 
    Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay günün anlam ve önemini belirten birer mesaj verdi.

 

    Kaymakam Şahin Aslan şöyle dedi.   “İstiklal mücadelesinde zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 96. yıldönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ortak bir coşku ve gururla kutluyoruz.

 

 İstiklal Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk  tarafından yaşamımızın sevgi çiçekleri olan çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularla kutluyorum.”dedi

 
    Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle  ilçenin caddelerine Türk Bayrağı astırıp, kutlama mesajı verdi.  Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle  Belediye Başkanı Duruay’ı ziyaret eden çocuklarda vardı.

 

      Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay kutlama mesajında şunları söyledi.


 "Milli iradenin resmen hayat bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 96'ncı yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ilk gün ki heyecanıyla kutladığımızı belirtmek isterim. Milletin egemenliğini koruyacak olan meclisimizin açılışı, meclisin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu mutlu günlerinde yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri en büyük hedefimizdir.

 

ÖĞRENCİ MAKAMA OTURUNCA PARK İSTEDİ…

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysısıyla Bir Leblebi Şekeri Kreşinden gelen öğrencilerimizi kabul ettik.  öğrencimiz Rüzgar Özdemir bayram nedeniyle temsili olarak makam koltuğunu teslim aldı. Tüm Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım.”dedi

 

  Belediye Başkanlığı makamına oturan minik öğrenci Rüzgar Özdeniz   Gölbaşı’na daha fazla park yapılmasını istedi. Özdeniz, Ülkemiz için, barış ve kardeşlik istiyorum ifadelerini kullanırken “Gölbaşı için herkesin  mutlu olmasını istiyorum.Birde biz çocuklar için Gölbaşı’mıza daha fazla çocuk parkı istiyoruz” dedi.

 

CHP’LİLER FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLEDİ…

 

  CHP Ankara İl Başkanlığı’da çocuklara yönelik resim yarışması düzenledi.

 

İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklama da, “CUMHURİYETİ SEVİYORUZ ÇÜNKÜ…” konulu fotoğraf yarışmasında, Cumhuriyet için bir fotoğraf da siz çekin, Haydi Gölbaşılı çocuklar, gençler ödüller sizi bekliyor...diye çağrıda bulunan CHP’liler herkesi yarışmaya katılmaya davet etti.

 

MHP İL BAŞKANI ÇETİNKAYA KUTLAMA MESAJI VERDİ…

 

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya’da 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj vererek,  günün önemine değindi.

Fatih Çetinkaya şunları söyledi.


“Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, 23 Nisan’ı Türk tarihinde en önemli kılan olayın Türk çocuklarının şahsında dünyaya verilen önemli bir mesaj olduğunu bildirdi. Türk çocuğunun ve Türk gençliğinin geleceğimizin sigortası olduğuna dikkat çeken Çetinkaya, bugünün küçüklerinin Türkiye’nin yarınlarını yapacak adamlar olduğunu söyledi. MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya, “23 Nisan, Türk milletinin egemenliğinin ilan edilip Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ile geleceğe odaklanmanın tarihidir. Bu tarihi gün de Türk çocuklarına bayram olarak hediye edildi” dedi.
 
GÖLBAŞI’NDA KUTLAMA PROGRAMI ŞÖYLE;

 

  Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kutlama programı şöyle;


    23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliği Gölbaşı TEK İlkokul’unda yapılacak.
TEK İlkokul bahçesinde 23 Nisan günü saat 10.00’da başlayacak olan etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler okunup,  öğrencilerin gösterileri, halk oyunları ile birlikte kutlama sona erecek.   Atatürk anıtına çelenk sunulması saat 09.00’da gerçekleşecek.


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINDA
MAKAM ZİYARETİNDE BULUNACAK ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN LİSTESİ

 

KAYMAKAMLIK MAKAMI ŞAHİN SEVİN İLKOKULU


1 BERAT CAN BİLGİN
2 BURAK KILIÇ
3 TOGUNA AYDIN
4 İLAYDA TAŞ
 ÖĞRETMEN: HÜLYA YILDIRIM


  
GARNİZON KOMUTANLIĞI  GÜNDÜZ ALP İLKOKULU


1 BÜŞRA YALÇINKAYA
2 SUDE NAZ YEŞİLÖZ
3 EFE METEHAN GÜLER
4 MERT BARAN
 ÖĞRETMEN: GÜLHAN GÜNEŞ


  
BELEDİYE BAŞKANLIĞINA  ŞEHİT  SEBAHATTİN KOÇAK KIZ AİHL


1 BETÜL GÖLOĞLU
2 HAFİZE SENA TÜMER
3 HİRA NUR DİLAY UZUNDERE
4 BEYZANUR DUMANOĞLU
 ÖĞRETMEN: MEBRURE ULUSOY
  
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ŞEHİT BÜLENT GÖÇER İLKOKULU


1 NUR BANU AKTAŞ
2 MERYEM SILA ERASLAN
3 ATAKAN SELÇUK
4 HAMZA KARA
 ÖĞRETMEN: BİNNUR GÖKPINAR

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.