Gölbaşı :
z     z
22 Nisan 2016, 12:03
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nın ilk gezgin siyasetçisi Atak Afrika'da

Gölbaşı'nın ilk gezgin siyasetçisi Atak Afrika'da

 

GÖLBAŞI’NDAN İLK DEFA BİR SİYASETÇİ AFRİKA’YA GİTTİ…

 

Gölbaşı’nda uzun yıllar siyaset yapan Mehmet Atak son yıllarda gezmeleriyle gündem yapıyor.  Son olarak Güney Afrika Safari Turu’na katılan Mehmet Atak 15 günlük gezisini sosyal medya sayfasından paylaşarak neler yaşadığını anlatıyor.

 

      Gölbaşı’ndaki siyasetçilerin arasında en fazla yurtdışı gezisi yapan ve ilk defa Afrika bölgesine giden Mehmet Atak yaşadığı mecareları da anlatıyor.
      İlk durakları olan Namıbıa’dan sonra Alman sömürgesi olan Atlas Okyanusu kıyısında bulunan Alman kasabası olarak yazdığı Namibya, kamanjab, damaraland,  mahango game park, etosha netional park,  Güney Afrika’dan nambiaya, zimbabe ve zambiya’ya kadar 3500 km. lik yolu 11 günde rehberler eşliğinde gezdiklerini belirtiyor.


    Nambia, Angola, Botswana..ülkelerinin ortak nehri olan okavango’da timsah ve su aygırları dansını da izlediğini belirten Mehmet Atak,  siyasetinin yanısırı Gölbaşı’nın turizm elçisi olmaya aday görünüyor…


           Diğer yönden,  gezdiği  bazı bölgelerdeki yerel  halk kültüründe   kadınlarının üstlerinin çıplak olan fotoğrafları sosyal medya da paylaşan,  ancak bazı yorumcuların alaycı yorumları karşısında kaldıran Atak,  bu gezisinde  yeni yerler ve yeni kültürler tanıma fırsatı buldu.

 

      GÜNEY AFRİKA TURUNDA TERCİHİNİZE GÖRE BİRÇOK TURLAR BULUNUYOR…

 

 Güney Afrika safari turu’nda angola botswana mozambique tanzania zambia Zimbabwe …Zambia’nın 8 ülkeyle kara sınırı bulunuyor.Bunlar Botswana,Kongo(Zaire), Malawi, Mozambik, Angola,Namibia, Tanzanya ve Zimbabwe. Bu ülkelerle tüm kara sınırlarında bulunuyor..

 

Günübirlik, 1 gece konaklayıp sabah dönme, 1 gece 2 gün, 2 gece 3 gün gibi değişik alternatiflerle sunulan Botswana Chobe National park ve Okavango deltası turlarından 1 gece 2 gün olanının en çok rağbet gören olduğu söyleniyor. Chobe ve Okavango deltası Afrika’nın en çok hayvan çeşitliliği olan safarilerinde başlarda geliyor.


 
Ülkenin turizm sloganı “Real and Safe Africa”.Burası gerçek Afrika, ne arap, ne beyaz,ne hintli ne de çinli populasyonları diğer Afrika ülkelerinde ki yoğunlukta değil. Bu ülkede Bemba, Tonga, Nyanja, Ngoni, Zulu ve Lozi kabilelerinden insanlar yaşıyor.Ve kabileler yıllardır hiç bir sorun olmadan barış içinde yaşadıkları içinde ülke gayet güvenli bir ortama sahip.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.