Gölbaşı :
z     z
20 Nisan 2016, 01:26
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

MHP'liler, AK Partili Meclis Üyesini seçtirdi...

“AK Partili Meclis Üyeleride AK Partili Adayın Başkanlığını desteklemedi...”

MHP'liler, AK Partili Meclis Üyesini seçtirdi...

 

  Belediye meclisin en kritik yerine AK Partili meclis üyesi Rıza Kuyrukcu seçildi. AK Partili Meclis Üyesi’ni MHP’li Meclis Üyeleri destekleyerek Komisyon Başkanı yaptı. 

 

      Daha önceki Komisyon Başkanlığı’nı  AK  Partili meclis üyesi Ferit Yılmaz yapıyordu. 

 

          Belediye Meclis toplantısında belirlenen imar-istimlak-emlak komisyon üyeliğine Ferit Yılmaz, Rıza Kuyrukçu, Nusrettin Şanver, Nevzat Dulkadir, Ali İhsan Tunç getirilirken, bugün yapılan başkanlık seçiminde ise, İmar Komisyon Başkanlığına MHP'li meclis üyelerinin verdiği oylarla, oy çokluğu ile ile Rıza Kuyrukçu getirildi.  İşin ilginç yanı AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Rıza  Kuyrukçu’ya oy vermedi.

 

Komisyon şu şekilde oluştu;   İmar komisyon Başkanı Rıza Kuyrukcu , Başkan Yardımcısı Ali İhsan Tunç
Üyeler; Nevzat Dulkadir,  Nusrettin Şanver,  Ferit Yılmaz  


TEŞKİLAT İLE BELEDİYE ARASINDAKİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE BİR ADIM MI!  YA DA MHP'YE TRANSFER Mİ VAR!

 

      İmar, İstimlak ve Emlak Komisyonu'nda  Rıza Kuyrukçu’nun komisyon başkanı seçilmesiyle AK Parti teşkilatı ile Gölbaşı Belediyesi’nin uyumlu çalıştığı yorumları yapıldı.   Belediye yönetimi ile AK Parti Teşkilat yönetimi arasında sorun olduğu kamuoyuna yansımıştı ve Rıza Kuyrukçu'nun AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ile birlikte hareket ettiği kamuoyuna yansımıştı.

 

     Belediye Meclis Üyesi Rıza Kuyrukçu’nun, AK Parti  teşkilat yöneticileri ile birlikte hareket ettiği de partililer tarafından dillendiriliyordu.  İmar İstimlak ve Emlak Komisyonunda önce görev verilmesi, ardından da komisyon başkanı seçilmesi Belediye ile Teşkilat arasındaki sorunların çözülmesi için karşılıklı iyiniyet göstergesi olduğu yorumları da yapıldı. 

 

  Bazı siyasetçiler ise Rıza Kuyruçu'nun MHP'ye geçeceği iddialarını öne sürdü.

 

   KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI’NI BIRAKACAK..

 

Diğer taraftan aynı zamanda Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı olan Belediye Meclis Üyesi Rıza Kuyrukçu’nun Kent Konseyi Başkanlığı’nı bırakacağı belirtildi.  Yaklaşık 2 yıldan beri Kent Konseyi Başkanlığı yapan Rıza Kuyrukçu’nun  yerine kimin geleceği belli değil.

 

   Gölbaşı Kent Konseyi 2 yıldan beri pasif olarak çalışıyordu. Son dönemlerde de doğru dürüst toplantı yapılmadığı gibi, Gölbaşı’nda Kent Konseyi’ne ait bir faaliyet bürosu bulunmaması da eleştirilere neden oluyordu.

vatandaş ~ 21 Nisan 2016, 13:14

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.