Gölbaşı :
z     z
15 Nisan 2016, 00:04
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

HANİ, MOGAN GÖLÜ'NÜ TEMİZLİYORDUNUZ!

HANİ, MOGAN GÖLÜ'NÜ TEMİZLİYORDUNUZ!

 

  
     Gölbaşı’nda 20 yıldan fazla süredir  gündemde olan sorunların başında Mogan Gölü’nün temizliği ile Konya Yolu’na geçit yapılmasıyla birlikte ilçenin  iki yakasının bir araya getirilmesi projesi olup, her seçim döneminde siyasetçiler bu sorunları çözeceğine  dair söz veriyor.

 

   2004 yerel seçimlerinde de  “Üçlü olsun, Güçlü Olsun” sloganı ile yine AK Partili Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak Gölbaşı Belediye Başkanı seçildi ancak verilen sözlerin birçoğu yerine getirilmedi. Özellikle Mogan Gölü'nün  temizlenmesi,  Konya Yolu geçidi projeleri yapılamadı.


    Gölbaşı Belediyesi’nin bütçesini aşan bu sorunların çözümü için Hükümet desteği  alacağına inanan seçmende Hükümetle aynı orantıdaki siyasi parti adayını tercih etti.


     
   Yukarıdaki Gölbaşı Ekspres Gazetesi’nın 2004 yılı yerel seçiminin ertesinde çıkan küpüründe de yine aynı başlık var. “Üçlü oldunuz, Güçlü oldunuz. Haydi, hizmetleri görelim.” diye haber manşet olmuştu.  Gazete küpüründeki fotoğrafta; Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak birarada görülüyor.

 

Yıl: 2014


Yine aynı vaadler ve yine umudunu yitirmeyen Gölbaşılılar sorunlarının çözüleceğine inanarak yerel  ile iktidar yönetimi aynı olursa sorunların çözüleceğine inanarak AK Partili Belediye Başkan Adayı Fatih Duruay’ı Başkan seçiyor.


 
Yıl 2016 oldu,   Özellikle Gölbaşılıların beklentileri olan Mogan Gölü’nün temizlenmesi,  Konya Yolu geçidinin yapılarak iki yakasının bir araya getirilmesi projesine halen başlanmadı.

 

Özellikle Mogan Gölü temizliği projesi için ise adeta Gölbaşılıların aklı ile dalga geçilir gibi,  son 3 ayda 2 defa ihaleye çıkartıldığı ve ikisinde de iptal edildiği artık kamuoyuna yansıyan önemli sorunlardan birisi oldu.

 

Hükümet yetkilileri   ve Büyükşehir  Belediyesi  tarafından yapılması gereken ve 54 büyük proje olarak sunulan vaadlerden neler yapıldığı belli değil?

 

Gazetemiz bunu sık sık Hükümet ve Yerel yetkililere/ilgililere hatırlatmak için gündeme taşıyor.
 

MURAT DUMRUL ~ 15 Nisan 2016, 09:59

yorumlarınıza ve Gölbaşına sahip çıkmanızı takdirle izliyorum.Keşke her gazete bu kadar duyarlı gerçekçi incitmeden konuları gündeme taşısa. syn, hocam Hacılar mah. ikamet etmekteyim. Hacılar Hacılılar olalı bu kadar az hizmet görmüştür.1482 cadd.yıllardır bekliyor. Bizler de 3 \\\\\\\\\\\\\\\'lü olurlar güçlü olurlar beklentisi içerisindeydik ama maalesef,yinede umudumuzu kaybetmeyelim. ama yakın takip edip hesabını soralım derim. saygılar.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.