Gölbaşı :
z     z
12 Nisan 2016, 23:40
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

AK Parti teşkilatından CHP'ye tepki...

AK Parti  teşkilatından CHP'ye tepki...

 

     CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözlerine Gölbaşı AK Parti Kadın Kolları tepki gösterdi. Yapılan basın açıklamasına ,Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Ak Parti Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı Elif Özer Gençlik Kolları Başkanı Tarık Kuyrukçu'da katıldı.

 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Elif Özer’in parti binasında gerçekleştirdiği konuyla ilgili basın açıklamasında kadın kollarının yanı sıra, İlçe Başkanı Osman Karaaslan ve Gençlik Kolları Tarık Kuyrukçu da katıldı.

 

Ülke siyasi tarihine kara leke

 

Özer yaptığı basın açıklamasında, Kılıçdaroğlu’nun sözlerini siyaseten ahlaksız bulduklarını ifade ederek; Ana muhalefet partisi genel başkanının, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği ahlak ve insaftan yoksun ifadeleri ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir” dedi.

 

Cinsiyetçi ve karanlık zihniyet

 

Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na mensup tüm kadınlar olarak bir kez daha kamuoyuna sesleniyoruz diyen Özer; “ 5 Nisan 2016 tarihinde, milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çatısı altında tüm kadınları aşağılayan bir tavırla ana muhalefet partisi genel başkanı bir kadına hakaret etmiştir. Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetin ürünü olan sözlerinden dolayı, ana muhalefet partisi genel başkanını bir kez daha şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kılıçdaroğlu’nu sözleri ile vurdu

 

Özer, Kılıçdaroğlu’nun siyasette kadına daha çok yer verilmelidir sözlerini hatırlatarak, “ ‘Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı’ iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakârlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür” diyerek sözlerini şu şekilde sürdü; “Bizler siyasi vatana, millete hizmet olarak gören ve millete hizmeti hak yolunda en büyük gaye edinmiş kadınlar olarak, şimdi zaman hakaretini sahibine iade etme zamanıdır diyoruz” dedi.

 

CHP’li kadınlara seslendi..

 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Elif Özer, Cumhuriyet Halk Partili kadınlara da seslenirken; “Başta CHP’li hem cinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz. Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır” diyerek milletin vicdanına güvendiklerini bildirdi.

 

Kılıçdaroğlu bedel ödemeli

 

Kılıçdaroğlu’nun sadece özür dilemesinin yetmeyeceğini bu konuda da bir bedel ödemesi gerektiğini belirten Özer; “5 Nisan 2016 tarihini partisinin tarihine kara bir leke olarak geçiren CHP Genel Başkanına sadece özür yetmez diyoruz. Ahlaksız sözlerinizin bedelini hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir” diyerek Kılıçdaroğlu’na seslendi. www.golhaberbaskent.com.tr

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.