Gölbaşı :
z     z
05 Nisan 2016, 22:23
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

GÖLBAŞILILARDAN DELİ SORULAR...

GÖLBAŞILILARDAN DELİ SORULAR...

 

MOGAN GÖLÜ DİP ÇAMURU ALIM İHALESİ YAPILDI MI  NET DEĞİL!

 

    Mogan Gölü Dip Çamuru Alma ihalesine 8 firmanın girdiği ve 4 firmanın yeterlilik aldığı haberleri kamuoyuna yansıdı ancak yetkililerden hiçbir açıklama yapılmadı.

 

    Bazı siyasiler ihalenin tekrar iptal edildiği iddiasında bulunurken,  bazı siyasilerde 4 firmanın yeterlilik aldığını ve uygun firmanın değerlendirildiğini belirtiyor…
     Gölbaşılı vatandaşlarda ihalenin yapılıp yapılmadığına kuşkulu yaklaşıyor. Daha önce de ertelenen Mogan Gölü Dip Çamuru Alım ihalesine katılım olduysa, alan firma da belli olması lazımdı.”diyerek AK Parti İlçe Teşkilatı Yöneticileri ve  Belediye yetkililerinin bu konu da açıklama yapması gerektiğini belirttiler.

 

200 YATAKLI HASTANE İHALESİ YAPILACAKMIŞ!

 

  AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan sosyal medya sayfasında Gölbaşılılara Devlet Hastanesi’nin ihalesinin 9 Mayıs tarihinde yapılacağını duyurdu… Daha önce de yapılması duyurulan 200 yataklı hastane ihalesi sürekli öteleniyordu.

 

 İlçe Başkanı Osman Karaaslan bu sefer ihalenin yapılacağını şöyle duyurdu.

 

  “Gölbaşı’mız yenı hastanesıne kavuşuyor inşallah...yıllardır merakla ve özlemle beklediğimiz Gölbaşı Devlet Hastane’mızin ıhalesı 9 Mayıs 2016 tarıhınde yapılacaktır.” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

KONYA YOLU ALT GEÇİT PROJESİ İÇİNDE İHALESİ YAPILACAK DEMİŞLERDİ…

 

  Diğer taraftan Gölbaşı’nın önemli  sorunlarından birisi olan Konya Yolu alt geçit projesininde ihale edileceği  bazı basın temsilcileri tarafından Gölbaşılılara adeta bir müjde gibi sunulduğunu ancak bugüne kadar  hiçbir çalışma yapılmadığına dikkat çeken vatandaşlar, “ Belediye yetkilileri bu konularda net açıklamalar yaparlarsa,  Gölbaşılılarda ona göre siyasilere ve ilgili bürokratlara  neden yapılmadığını sorabiliriz.” dediler.

 

HANİ KÖPEK BARINAĞI TAŞINACAKDI...


   Yıllardan beri Gölbaşı’nın önemli sorunlarından birisi olan Köpek Barınağı’nın taşınması AK Parti yöneticileri ve Belediye yetkililerinin gündeminde yok.  Büyükşehir Belediyesi yetkililerin sorumlu olduğu köpek barınağının taşınması konusunda hiçbir açıklama yapılmıyor.


  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek verdiği sözü neden tutmuyor! diyen Gölbaşılılar,  Turizm kenti olan Gölbaşı’dan köpek barınağının biran önce taşınması gerektiğini belirttiler.

 

GÖLBAŞI 4 PARSEL PROJESİ NE OLDU?

 

   Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, son olarakta Büyükşehir Belediyesi tarafından proje yarışması dahi yapılan Gölbaşı TEK Yolu üzerindeki 4 parsel atıl durumda bekliyor.


    2014 yerel seçimlerinde Gölbaşı’na gelen birçok Bakan, Milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve  Gölbaşı AK Partili yöneticiler ile Belediye Başkan Adayı verilen sözler konusunda hangi çalışmaları yapıyor.


    Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 parselde yapılacak proje neden uygulanmıyor?  Bu alana yapılacak projeler konusunda seçimlerde söz veren etkili ve yetkililer ne zaman bunlara başlayacaklar? 

 

ÜÇLÜ OLDUNUZ, GÜÇLÜ OLDUNUZ...HİZMETLERİ İSTEMEK HAKKIMIZ.

 

   Üçlü olsun, Güçlü olsun … diye Gölbaşılılardan oy isteyen AK Partili yöneticilere vatandaşlar şimdi soruyor. “Üçlü oldunuz, Güçlü oldunuz…hadi bakalım Gölbaşı’na verdiğiniz sözleri ve hizmetleri bekliyoruz.” dediler.

 

   Diğer taraftan seçim zamanı kataloğ halinde dağıtılan ve vatandaşlara verilen sözler olan 54 dev Proje ne aşamadadır? Bu soru da gazetemiz tarafından ilgili ve yetkililere sorulmaktadır...Ve her fırsatta sormaya devam edeceğiz...

 

Bayram Türkmez

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.