Gölbaşı :
z     z
31 Mart 2016, 11:01
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediyelik oluşumuzu hep birlikte kutladık...

Belediyelik oluşumuzu hep birlikte kutladık...

 

 Gölbaşı Belediyesi kuruluşunun 51.yıldönümünü kutladı.

 

25 Mart 1965 tarihinde Gölbaşı Belediyelik oldu.  Bugüne kadar sürekli olan kutlanan Gölbaşı’nın belediyelik oluşu bu yılda  5 gün sonra kutlandı.   Akalın Sosyal Tesisleri’nde yapılan kutlama Gölbaşı’nda siyaset ve sosyal insanlarını bir araya getirerek,  Gölbaşı için birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay yapmış olduğu konuşmada, Gölbaşı’nın hizmetin en iyisine layık olduğunu belirterek,  birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

51.yıl kutlama etkinliğine Belediye eski başkanlarından Erdal Eren, Dr.Cevdet Kara, A.Nasır Haşlak, Yakup Odabaşı katıldı. Belediye eski meclis üyeleri, ilçe başkanları, yöneticileri, STK temsilcileri, Muhtarlar,  Kaymakamlık birim müdürleri ile birçok davetli katıldı.

 

           Ankara Kulubü Gölbaşı Şubesi Seğmen ekibi gösteri ardından konuşan Fatih Duruay, “Ne mutlu bizlere ki, 51 yıldır elden ele dolaşan bayrağı gururla taşıyor ve geçmişten aldığımız feyz ile başarılı çalışmalara imza atıyoruz” dedi.


Başkan Duruay, ‘Aslında biz 51 yılımızı çok daha güzel kutlamak istiyorduk. Ama bildiğiniz gibi Ülkemizde son günlerde meydana gelen terör örgütünün yapmış olduğu hain saldırılardan dolayı biz de böyle daha mütavazi bir şekilde 51. Yılımızı kutluyoruz. Biz şunun da burdan mesajını vermek istiyoruz.Bizleri hiçbir şekilde yıldıramayacaksınız. Biz her zaman birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olacağız. Bunun da mesajını hainlere vermek istiyorum. Bugüne kadar Gölbaşı Belediyemize hizmet veren tüm belediye başkanlarımıza, meclis üyerimize, müdürlerimize,muhtarlarımıza tüm bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Gölbaşımızın bir çok değeri var. Bu değerlerden en önemlisi birlik ve beraberlik içerisinde olmamız. Bugün baktığımız zaman 3,5 hane ile kurulan Gölbaşımız bugün 130 bin insanımızın yaşadığı güzel bir şehir oldu. Tabi bu büyüme ile büyük sorunlar meydana geldi. Gölbaşımızın en büyük iki sorunu olan Konya yolunun Gölbaşı'nı ikiye bölmesi ve Mogan Gölü'nün kirliliği. Çok şükür bu iki büyük sorunun çözümü noktasında sona yaklaşıldı. Çok yakında zaman içersinde Gölbaşımız hayal ettiği günlere kavuşacak.


Programda Gölbaşı’nı anlatan Gölbaşı Belgeseli gösterime sunuldu.

 

Program sonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Gölbaşı’na hizmet etmiş eski Belediye Başkanlarına günün anısına plaket takdim ederken ayrıca başkanlara büyük çerçeveli kendi resimleri hediye etti.

MEHMET ~ 01 Nisan 2016, 09:55

Bütün bu nazlı beylerin ne varsa ortalıkta say \nHaseb, neseb, şeref, oyun, düğün, konak, saray, \nBütün sizin, efendiler, konak, saray, gelin, alay; \nBütün sizin, bütün sizin, hazır hazır, kolay kolay... \n\nYiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, \nDoyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin! TEYFİK FİKRET

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.