Gölbaşı :
z     z
29 Mart 2016, 19:35
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı siyasetinde Ramazan Yılmaz kimdir?

Gölbaşı siyasetinde  Ramazan Yılmaz kimdir?

 

     Gölbaşı’nda yaklaşık 30  yıl siyasi gündemden düşmeyen,   Bazı ilçe teşkilatlarında yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra 2 dönem Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan , Ayrıca  Bağımsız Belediye Başkan Adayı da olan Ramazan Yılmaz  ile Gölbaşı’nda değişik teşkilatlarda  Başkanlık ve  yönetim kurulu üyeliği yapan Halit Yollu Gölbaşı Gezginler Destek Gurubu üyeleriyle anılarını paylaşıp, gündemle ilgili konuları konuştular.

 

   Haymana yolu üzerinde bir pastane de bir araya gelen  Gölbaşı’nın bağımsız siyasetçilerinden Ramazan Yılmaz ve Halit Yollu ile  Gölbaşı Gezginler Destek Gurubu üyeleri İsa Ömercan, Hulusi Gürpınar, M.Turhan Tuncay, Mustafa Yollu ve Bayram Türkmez’le sohbet ortamı oluşunca  siyasi anıları gündeme geldi ve Gölbaşı'nın önemli sorunları konuşuldu. 

 

      Gölbaşı’na yapılabilecek en büyük hizmetlerden birisinin Mogan Gölü’nün temizlenmesi ve Konya Yolu geçidinin yapılması olduğunu belirten Ramazan Yılmaz,  “Bu projeler bu dönem yapıldı yapıldı, yapılmazsa birdaha zor yapılır..” dedi.

 

      Gölbaşı Belediyesi’nin çalışmaları konusunda da  görüş alışverişinin yapıldığı sohbette, ekip çalışmasının önemli olduğu ve belediye başkanının  ilçede ikamet eden değişik kurumlarda görev yapanların   mesleki, sosyal ve siyasi konumlarından  yararlanması ile hizmetlerin daha hızlı ve etkili gelebileceği  görüşü hakim oldu.

 

   RAMAZAN YILMAZ KİMDİR?

 

   Ankara Gölbaşı Yavrucuk Mahallesi doğumlu olan Ramazan Yılmaz    1983 yılında ANAP’ta siyasete başladı,   1994 yılında DYP,  1999 yılında  RP ve daha sonra   AK Parti’de siyaset yaptı ve 2004 yılında  Gölbaşı’nda bağımsız belediye başkan adayı oldu ve halen hiçbir partiye üyeliği bulunmuyor.

 

      1983 yılındaki ANAP İlçe Teşkilatı’nın kuruluşundaki çalışmalarıyla siyasi hayatı başladı.

 

    1994-1999 dönemi  DYP’den Ankara genelinde seçilen tek Gölbaşı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu.  Öyle bir konumdaydı ki Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in partili meclis üyeleri ile muhalefet meclis üyeleri eşit olunca, Ramazan Yılmaz’ın oyu çok kıymetli oldu.   Gölbaşı’ndan seçilen  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ramazan Yılmaz hangi tarafı desteklerse, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde o tarafın dediği oluyordu.  Bu durum Melih Gökçek ile Ramazan Yılmaz’ın yakınlaşmasını sağladı.

 

     Ramazan Yılmaz’da bu durumu ilçe menfaatlerine dönüştürerek  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten Gölbaşı için bazı önemli hizmetler gelmesini de sağladı

 

  1994- 1999 dönemi DYP’den Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Ramazan Yılmaz  1998 yılında DYP’den istifa ederek RP’ye geçti.  1999-2004 dönemi yerel seçimlerinde RP’den Belediye Meclis üyesi adayı oldu ve yine Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi.

 

Ramazan Yılmaz 2004 yılında AK Parti saflarındaydı.   Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in desteklediği bir siyasetçiydi ve yine meclis üyesi olması için uğraştı ancak ilçe teşkilatının etkili yöneticileri  Ramazan Yılmaz’ın yerine Fatih Duruay'ı   destekleyince Fatih Duruay, 1.sıradan  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi. 


   Bu çekişme sonucu  AK Parti teşkilatından istifa eden Ramazan Yılmaz   Bağımsız Belediye Başkan Adayı oldu.

 

     Ramazan Yılmaz Gölbaşı’nda  30 yılı aşkın siyaset yapanlar arasında yer almış olup,  THK Gölbaşı Şube Başkanı olarak halen görev yapmaktadır.  Gölbaşı’nın ilk serbest çalışan Mali Müşavirlik bürosu da bulunan Ramazan Yılmaz bünyesinde birçok muhasebeci yetiştirdi.

 

   Birikimli ve tecrübeli bir siyasetçi olan Ramazan Yılmaz bugüne kadar  rakipleriyle  hiçbir polemiğe girmeden siyaset yapan ender insanlardan olup,  Gölbaşı’na hizmet üretilmesinde yararlanılacak insanlar arasında bulunuyor.

 

------------GÖLBAŞI’NDA KİMLER SİYASET YAPTI. BU DÖNEMLERDE MECLİS ÜYELERİ KİMLERDİ--------------

 

1994-1999 dönemi Belediye Başkanı Erdal Eren olup, Belediye Meclis üyeleri de şöyleydi. DYP’den  Zekai Bostan, Şerafettin Kiraz, Gürsel Kaya, CHP’den;  Rıfat Tosun, Saadet Ayan, Zerrin Alataş Yener,  Ensar Ülker, Cemal Kaman, Sedat Şirin,  RP’den Ramazan Yılmaz,  Hasan Gülhan,  Satılmış Akgeyik, ANAP’tan;  Hasan Kaymak,


  1999 yılında  Belediye Başkanı MHP’den Dr.Cevdet Kara seçilmişti. 


(1999-2004 yılı Gölbaşı’ndan seçilen meclis üyeleri. ( CHP’den Turgut Acar, Filit Kara, MHP’den  Yücel Yanık, Zahir Kuyrukçu, Veysel Yıldız, Necati Koçak, Kadir Molla, İshak Cebeoğlu,  FP’den Ramazan Yılmaz, Kasım Çoşkun, Asker Yıldız, Şener Aksakal, Ertuğrul Kuyrukçu)

 

29.03.2016

Selam ve Saygılarımla

Bayram Türkmez

metin ~ 29 Mart 2016, 22:01

gölbaşında seçilmiş onca yıl görev yapmış bu meclis üyelerinin ismini niye hiç bilmiyoruz. hiçbir iz bırakmamışlarmı, bişey yapmamışlarmı, hangi eserleri var acaba bilen varmı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.