Gölbaşı :
z     z
26 Mart 2016, 19:30
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'ndan şampiyon çıkıyor...

Gölbaşı'ndan şampiyon çıkıyor...

ARENA SPOR'DAN HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

 

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2016 Yılı Faliyat Proğramında Yer Alan Taekwondo Türkiye Şampiyonası 19-20 Mart 2016 tarihleri arasında Ankara İsmet Iraz Kapalı Spor Salonu'nda Yapıldı. Göllbaşı'ndan şampiyon çıkıyor.

   

  Şampiyonaya Gölbaşı'ndan  Arena Spor Kulübü’nü temsil eden sporcumuz  Bekir YEL +80 kg’da  Türkiye 2.si olarak Gümüş Madalya Kazandı.Türkiye Şampiyonasında  İlk ikiye Girerek Milli Takımda Forma Giyme başarısını gösteren Bekir Yel Ülkemizi Dünya Şampiyonasında Temsil Etmeye hak kazandı.

 

Antrenörü Şenol Kaysi; Bekir Yel’in şampiyonaya azim ve hırsla çalışarak başarı elde ettiğini belirterek, Taekwondo Dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edip İnşallah dünya şampiyonu olarak Altın Madalya Kazanıp ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracağına inanıyorum ” dedi.

 

Ülkemizi Dünya Şampiyonasında Temsil Edecek Olan Sporcumuz Bekir Yel; “ 2011 yılında Gölbaşı Arena Spor Kulübünde Taekwondo,ya Başladım ve Amacım Gölbaşımızı uluslar arası arenada gururla temsil ederek Dünya Şampiyonasında derece elde edip bayrağımızı göndere çektirmektir dedi ve şöyle devam etti; “ Benim bu günlere gelmemde emek sahibi olan ve desteklerini esirgemeyen antrenörüm Şenol Kaysi’ye çok teşekkür ederim. Herkese tavsiyem çocuklarını bir savunma sporlarına yönlendirip onları kötü alışkanlıklardan uzak tutup, disiplinli çalışma alışkanlığı kazanıp sosyalleşmelerine yardımcı olabilirsiniz böylece hem sağlıklarını koruyup hem de kendilerini savunmayı öğrenebilirler. Belki de çocuklarınız keşfedilmeyi bekleyen küçük birer şampiyondur” şeklinde konuştu.

 

Gölbaşı Arena Spor Kulübü Antrenörü Şenol Kaysi yaptığı açıklamasında; “ Sporun temelinde olan büyüklere saygı, küçüklere sevgi, dürüstlük, samimiyet ve tevazuyu öğretir. Çocuklarımızın yeni arkadaş çevresi edinerek paylaşma yardımlaşma ve anlayış duygularını geliştirir. Topluma daha çabuk uyum sağlamalarına yardımcı olur. Savunma tekniklerini bilen çocukların kendine olan özgüveni gelişir ve çocuk kendine ve çevresindekilere yapılan haksızlıklara boyun eğmemeyi ve hakkını aramasını bilir. Medeni cesareti ve liderlik vasfı gelişir. Mücadele sporlarının kendine özgü disiplin uygulamaları çocuklarımıza günlük hayatta planlı programlı hareket etmeyi ve düzenli iliş kiler kurmayı öğretir” dedi. “ Mücadele sporlarındaki rütbeleme sistemi ile kuşak terfi sınavlarına katılan ve başarılı olan ayrıca düzenlenen yarışmalarda derece elde eden sporcular katılma ve başarma duygusunu tadacaklardır. Hayatta karşılaşa bilecekleri tüm spor beceri gerektiren sınavlarda başarıyı daha kolay yakalarlar. Çocukların bir şekilde kullanmaları gereken enerjilerini farklı alanlarda çevresine zarar vererek harcamaları yerine bu saydığımız faydalı şeyleri öğrenerek negatif enerjilerini pozitif yönde kullana bilirler dedi” diyerek sözlerini tamamladı

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.