Gölbaşı :
z     z
26 Mart 2016, 14:08
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye Meclis Üyelerine imar soruları açıklama bekliyor!

Belediye Meclis Üyelerine imar soruları açıklama bekliyor!

 

Sonunda gazetelerimiz facebook sayfalarına düştü.


Kimi ararsan var bu sosyal medya da, iletişim için yararlı olup, ben hep Türkçe bir isimle oluşan bir sosyal medya hesabının dünya ya açılmasını istemişimdir.  Belki gelecek zamanlarda bu gerçekleşir.

 

   Gölbaşının Sesi adıyla açılan sosyal medya hesabımızda bir yoğunluk oluştu.  Takipçi sayımız binleri aştı.  Bu bayağı uğraş istiyor, takip istiyor.  Bizim yiğen Hakan Bolat’a öncelikli olarak görev verdim bu konu da,  bende uygun olduğum zamanlarda ilgileniyorum.

 

     Bu sosyal medya daki hareketlerin etkisini görüyorum.  Burada bulunan arkadaşlarla ilgili birçok düşünceleri paylaşmak mümkün olduğu gibi,  asıl gazetelerimizin önemini yok edebileceği gibi bir endişede taşıyorum.  Zira, facebook’un kontrolü bizim elimizde değil, bazen açılmıyor, bazen yavaşlıyor, bazen kapanıyor vs.vs. yani haber atmak istesek direk bu sosyal medya üzerinden başkasının keyfiyetini beklemek zorunda olacağız. Onun için yine öncelikle kendi gazetelerimizi yok saymamak, unutturmamak gerekiyor.  Haberlerimizi öncelikle gazetelerimizde veriyoruz. Daha sonraki zamanlarda da sosyal medya hesabına servis yapıyoruz.

 

    Durum böyle olunca okuyucu kitlemizde genişliyor.

 

///                    ///                            ///

 

      Bundan yaklaşık 25 gün önce “Gölbaşı’nda Siyasi Çalkantılar” başlıklı bir yorum yazmıştım.  Birçok siyasiler ile siyasi olmayanlar arasında konuşulan sıkıntılarla birlikte kendime özgü yorumları da yazarak  okuyucularımıza sundum.

 

Birçok okuyucumuz,  birçok aktif siyasetçimiz bu yazıdan dolayı teşekkür etti. Ancak, alınanlarda olmuş.   Yaklaşık 25 gün önce yazmış olduğum yazıdan dolayı  bugün beni telefonla arayan ve  biraz alınganlık hissettiren   Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik oldu. (Niye 25 gün sonra aradı onu da anlamadım.)

 

    Aynı zamanda hemşehrim olan Bülent Elikesik beni telefonla arayarak, “100 tane önerge verdik. Bu önergelerden haberiniz yok. Bu önergelerin fotokopilerini  gönderiyim de yaz. Biz mecliste sessiz durmuyoruz, birçok önergelerimiz var…”dedi. 

 

     Bu önergeler neymiş bende  merak ettim şimdi! Birde bu önergeler nasıl sonuçlanmış o da ayrı bir merak konusu oldu.

 

   Ben de, “Önergelerin fotokopilerine gerek yok,  konu başlıklarıyla birlikte elektronik posta adresinden gönder.”dedim. Bunun en doğal hakkı olduğunu belirttim.


  25 gün önce yazdığım yorumun içinde bulunan  “ …2014 yılından önce seçilen 2 CHP’li meclis üyesi ile kıyaslandığında arada çok fark var. Bu CHP’li 2 meclis üyesinin ciddi bir meclis çalışması, konuşması kamuoyuna yansımadı. Teşkilata uğradıkları var mı o da belli değil!  Şimdi, bu isimlerin teşkilattan geri durdukları haberleri geliyor…”  diye söylediğim sözlere getirdi.

 

            CHP Meclis Üyesi Bülent Elikesik, “ Teşkilata gidip geldiğini,  İlçe Başkanı Nuriye Atabey’e de destek verdiğini belirterek,  teşkilattan geri durmadığı belirtti.

 

   BENİM MECLİS ÜYELERİNE HİTABEN AYRI ZAMANLARDA YAZDIĞIM KONULAR KAMU YARARINA OLUP, GAZETEMİZİ TAKİP ETMEYENLER İÇİN HATIRLATMA AMACI İLE BAZILARI ŞÖYLE...

 

   Aslında ben son haftalarda yazdığım yazılarda belediye meclis üyelerine sorular sorup,  bazı konuları gündeme alıp bu konularda  da önergeler verin! halkımızı bilgelendirelim… demiştim.

 

1-“Gölbaşı’nın taşı toprağı altın”, “http://www.golbasigazetesi.com/haber.php?hid=7210,


2- “Mogan Sel Kapanı Tarım Arazilerini su altında bıraktı. Yapılan toplulaştırmanın akibeti  konusunda açıklama istemiştik...


3-“CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey’in tapu operasyonlarıyla ilgili açıklaması ve meclis üyelerine önerge vermesi talebi”, basın açıklaması…


4-“Gölbaşı’nın  yeşil alanları nasıl konut alanı oldu,  Belediye Eski İmar yetkilisi Bekir Çay’ın açıklamalarını duyan yok” http://www.golbasigazetesi.com/haber.php?hid=7187 

 
5-“Gülermak önünde bulunan Bahçe duvarının hizasına kadar gelen Belediye 45.yıl Hatıra Ormanı niye işgal ediliyor? Kimse bir şey sormuyor…diye yazmıştım meclis üyelerine de sormuştum…Yok edilen yolu ve bazı önerileri sunmuştum. http://www.golbasigazetesi.com/haber.php?hid=7187 


6- “ Karaoğlan ile Oğulbey  civarındaki  2.El oto alım satım ve Sanayi Bölgesi diye bozulan yeşil alan, hatta mera alanlarının akibetini sormuştum.”…


7- “Konya Yolu Serkent Sitesi’ne dönüşte 79. Cadde de sağlı/sollu  ne zaman imar planları değiştirildi, buralar ne zaman sanayi bölgesi yapıldı, niye yapıldı? diye de sormuştum…

 

      ve Diğer bizim bilmediğimiz, duymadığımız imarla ilgili değişiklikler oldumu? vs. bunları da ben sormadan sizler anlatın. Duymadıklarımız, bilmediklerimiz yazmadığımız zaman vatandaş bunları niye yazmıyorsun? diyor.


     Yani yazılarımla başta belediye meclis üyeleri olmak üzere ilgili ve yetkililere soruyorum.

 

Tabi, sorduğumuzla kalıyoruz.  İktidar partisi meclis üyelerini anlarım kendileri için varsa bir sıkıntı gündeme taşımak istemezler ancak muhalefet meclis üyelerini, hele de onlarca önerge verdik diyen meclis üyelerini anlamakta güçlük çekiyorum…

 

  Ben buradan soruyorum yine meclis üyelerine,  Bugüne kadar hangi konularda önerge verdiniz? Bu önergelerin hangileri sonuçlandı? Sonuçlanan bu önergelerden hangilerini kamuoyuna açıklama yaparak  basın aracılığı ile paylaştınız?

 

    Ben yazdıklarımın arkasındayım  yine,  2014 yılı öncesi Belediye Meclis Üyeliği yapan 2 CHP’li meclis üyesi  Gölbaşı basınının hiç gündeminden düşmüyordu, çünkü sürekli basına yazılı ya da sözlü açıklama yapıyorlardı.  Onlar yapmazsa teşkilatlarını bilgilendiriyorlardı, teşkilat yöneticileri yapıyordu.

 

    Yani, sonucunda vatandaşların, hakkını, hukukunu korumak için kendilerine göre mücadele verip,  kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlardı. Yeterli/ Yetersizliği tartışılabilir ancak bir gayretleri vardı, ıvır zıvır önergelerle kamuoyunu meşgul etmedikleri gibi, meclisi de meşgul etmiyorlardı.

 

   Onun  içinde hiç kimse benim yazdıklarımdan alınmasın.  Benim yazılarım tamamen kamu yararına yönelik olup,  hiçbir kimseyi hedef almadan yaptığım yorumlardır.

 

    Bu yorumları bazen o kadar uzun uzun yazıyorum ki ilgili ve yetkililer öncelikle okusunlar, görsünler gereğini yapsınlar diye…Vatandaşın okuması için aslında kısa kısa yazmak gerekiyor, sıkıcı bulmasın diye.
 
     Neyise,  gazetemiz yazılarından, yorumlarının aksini iddia edenlere açıklama hakları öncelikle verilecektir.  Bize her türlü ulaşabilirler. Ancak, söz uçup gider, bize yazılı gönderilmesinde fayda var.

 

GÖLBAŞI DEVLET HASTANESİ EVDE BAKIM HİZMETLERİYLE İLGİLİ ŞİKAYETLERİ YAZMIŞTIM.  İLGİLİ VE YETKİLİLER GEREĞİNİ YAPTI. EVDE BAKIM HİZMETİNE YENİ PERSONELLER KATILDI DAHA CİDDİ BİR ÇALIŞMA ORTAMINA GİRİLDİ...DAHA DA DÜZELECEK SİZLERİN TALEBİYLE...

 

    Bu konu da  Evde Bakım Hizmetiyle ilgili şikayetlerimizi yerinde bulan Bakanlık yetkilileri şu açıklamayı gönderdi.

 

" Konu ile ilgili idare ile görüşülmüş ve evde bakım hizmetinin güçlendirilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağı bilgisi alınmıştır. Ayrıca iki adet sosyal hizmet uzmanının ekibe dahil edildiği ve hastaların psikososyal ve sosyoekonomik sorunlarının da değerlendirileceği etkili bir hizmete geçildiği bilgisi edinilmiştir. Ayrıca başvuruda belirtilmiş olan hasta ile ilgili 22.03.2016 tarihinde evde sağlık kapsamında hem tıbbi olarak hemde sosyoekonomik olarak değerlendirmesi yapılmıştır. göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz. sağlıklı günler...”

 

Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 

Selam ve saygılarımla

26.03.2016

Bayram Türkmez

mehmet ~ 26 Mart 2016, 19:21

sayın meclis üyeleri belediyenin 51. kuruluş yılı, gölbaşı şenliği ne zaman yapılacak. yapılmayacaksa niye yapılmayacak bunlarıda sorun halkı bilgilendirin

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.