Gölbaşı :
z     z
19 Mart 2016, 00:36
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Eymir'de yürüyüşe davetlisiniz

Eymir'de yürüyüşe davetlisiniz

 

  

 EYMİR’DE YÜRÜYÜŞE DAVETLİSİNİZ…

 

 

     Gölbaşı  Gezginleri Destek   Gurubu  tarafından Eymir Gölü kıyısında  Nevruz  yürüyüşü düzenlendi.

 

20 Mart 2016 Pazar günü saat 08.00 de Eymir Gölü ana giriş kapısında (Gölbaşı bölümü) bir araya gelecek olan Gölbaşılılar  Nevruz yürüyüşü yapacak.

 

Gölbaşı Gezginleri Destek  Gurubu Temsilcisi İsa Ömercan ile  birlikte arkadaşlarının  organize ettiği yürüyüşe tüm Gölbaşılılar davet edildi.  

 

  İsa Ömercan, uzun zamandan beri doğa yürüyüşlerimizi  öteliyorduk ancak toprağın, bitkinin, börtü böceğin uyanışının pozitif enerjisini hissedelim.  Kültürümüzün bir parçası olan  Nevruz’da  dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirelim.   Bu güzel enerjilerimizi daha sonra  yaşadığımız çevreye yansıtalım.” diyerek herkesi yürüyüşe davet etti.

 

    Nevruz  kutlamaları çerçevesinde pazar günü yapılacak olan yürüyüş için sabah 08.00 de Eymir Gölü ana giriş kapısının önünde buluşulacak ve kıyı şeridi  boyunca  serbest yürüyüş yapılacak. 

 

    KAYMAKAMLIK  NEVRUZ  PROGRAMI GÖLBAŞI MESLEKİ  VE TEKNİK ANADOLU  LİSESİ'NDE YAPILACAK...

 

   21 Mart 2016 günü saat 10.00 da başlayacak olan Nevruz Bayramı kutlama programında;  Edebiyat Öğretmeni Hümeyra Akkurt günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacak, öğrenciler şiir okuyacak. Halk oyunları gösterilerinden sonra Nevruz Ateşi yakılacak. Temsili olarak demir dövülecek.

 

   Nevruz kutlamasına Gölbaşı halkı davet edildi.

 

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.