Gölbaşı :
z     z
17 Mart 2016, 18:46
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Çanakkale destanı yeni vatan T.C. nin kuruluşunun kıvılcımı oldu

Çanakkale destanı yeni vatan T.C. nin kuruluşunun kıvılcımı oldu

 

 

“Çanakkale, milletimizin varoluşunun simgesidir”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Duruay, Çanakkale’nin milletimizn varoluşunun simgesi olduğunu bildirdi.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay, gidip de dönmeyenlerin destanlaşan kahramanlığının 101. yıldönümünün haklı gururunu yaşadığımıza dikkat çekerek şunları söyledi:

 

“Çanakkale Zaferi, milletimizn varlığına göz dikenlere karşı abideleşen ruhudur. Sırtında adeta vatan coğrafyasının yükünü kaldıran Seyit Onbaşı, Nusret Savaş Gemisiyle devleşen Tophaneli Yüzbaşı Hakkı, askerlerine ölmeyi emreden Mustafa Kemal ve dönmeyi asla düşünmeyen kınalı kuzularımızla ne kadar övünsek yeridir.İmanın ve inancın gülleye, mermiye ve gelişmiş savaş gemilerine tavizsiz duruşunun simgesi Çanakkale Zaferi’ni bizlere yaşatanlar milletimizin en büyük gururlarıdır.

 

Bağımsızlık aşkımız olan Çanakkale Savaşı, milletimin asla esaret altında kalamayacağının ilanıdır. Çanakkale, aziz milletinin varoluşunun simgesidir. Çanakkale zaferinin milletimizin geleceğinin teminatı olan gençlerimize en iyi şekilde anlatılması ecdadımıza ve şehitlerimize bir vefa borcumuzdur. Kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  kahraman evlatlarını ve şehitlerimizi Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle bir kere daha minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

-------------------------------------

OKUYUCULARIMIZA;  Gölbaşı Gazetesi ve Gölbaşı’nın Sesi Gazetesi haberleri ve  yorumlarının daha fazla kişiye ulaşması için,  kamu yararına faydalı görüyorsanız  sosyal medya hesabınızda  paylaşılabilirsiniz

 

Rıza ÇELEBİ ~ 18 Mart 2016, 14:51

Herşey Milletimizin gözü önünde cereyan etmesine rağmen, Devletimizi bekleyen büyük felaketi görmeyecek ve duymayacak kadar köreltilmiş sağırlaştırılmış zihinler oluşturuldu. Bugün Türk Milleti tarihinde vermediği bir sınavı ve mücadeleyi vermektedir. Allah Yar ve Yardımcımız olsun.

Rıza ÇELEBİ ~ 18 Mart 2016, 14:44

Lakin o zamanlar düşmanlar ve saflar net ve belirgindi. Şimdiki düşmanlarımız Devletimizin kılcal damarlarına sızmış, Türk İslam profiline bürünen, Milletimizi aldatarak hain hedeflerine yürüyen acem ve siyonist münafıklardır.

Rıza ÇELEBİ ~ 18 Mart 2016, 14:39

Dahilde ve Hariçte Türk Milletinin ve Devletinin Bekasına göz diken düşmanlarımızın imhası için gözünü kırpmadan cephelere koşarak,canını feda eden tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Mekanları Firdevs Cenneti olsun.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.