Gölbaşı :
z     z
16 Mart 2016, 17:54
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Çankaya'lı öğrenciler Sevgi Çiçeği'ni görmek için geldi

Çankaya'lı öğrenciler Sevgi Çiçeği'ni görmek için geldi

 

 Gölbaşı Sevgi Çiçeği’ni görmek için Çankaya’dan öğrenciler geldi.

 

      Dünya da yalnız Gölbaşı’nda yetişen,  adına şenlikler yaptığımız Sevgi Çiçeği’nin nasıl bir bitki olduğunu  merak eden Çankaya’lı  öğrenciler  Hulusi Gürpınar’ın evinin bahçesine akın etti.

 

    Gölbaşı’nda 10  yıl önce birçok tarla da  binlerce açan Sevgi Çiçeği’nin koruma altına alıp,  yayılmasını sağlayamayan kurumların yapamadığını Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı Hulusi Gürpınar yaparak,  Evinin bahçesinde sevgi çiçeği yetiştirdi.

 

   Her yıl Mayıs ayı içerisinde açan Sevgi Çiçeği’nin nasıl bir bitki olduğunu merak eden Çankaya  Necla-İlhan İpekçi Ortaokulu’ndan 30 öğrenci  Gürpınar’ın bahçesine giderek çiçeğin hangi şartlarda yetiştiğini ve nasıl bir bitki olduğunu gördüler. Henüz, çiçeği açmayan bitkinin yeşil yapraklarının çıktığını gören öğrenciler ile öğretmenleri  çiçek açtığında yine ziyaret edeceklerini belirttiler.

 

  Gürpınar, öğrencilere yazmış olduğu Sevgi Çiçeği’nin hikayesini anlatan kendi yazdığı kitaplarından ve saksıda  6 adet çiçek fidesini hediye etti.


    Önümüzdeki hafta içerisinde de yine Çankaya bölgesinden 2 ayrı sınıfın  öğrencileri sevgi çiçeğinin bitkisini görmek için yine Hulusi Gürpınar’ın bahçesini ziyaret edecekler.

 

  Gölbaşı’nda yetişen Sevgi Çiçeği’nin,  Gölbaşı’nı marka haline getirdiğini belirten Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı Hulusi Gürpınar,  “Çiçeğimiz korunabilir ve çoğaltılabilir olduğunu da burada yaşıyoruz. “dedi

--------------------------------

 OKUYUCULARIMIZA;  Gölbaşı Gazetesi ve Gölbaşı’nın Sesi Gazetesi haberleri ve  yorumlarının daha fazla kişiye ulaşması için,  kamu yararına faydalı görüyorsanız  sosyal medya hesabınızda  paylaşılabilirsiniz

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.