Gölbaşı :
z     z
11 Mart 2016, 13:25
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Ahilik etkinliği geleneksel hale getirilecek...

Gölbaşı'nda Ahilik etkinliği  geleneksel hale getirilecek...

 


   Gölbaşı Karma Esnaflar Odası Başkanlığı, Mayıs ayı içerisinde  kutlamayı planladığı Ahilik Haftası nedeniyle şimdiden hazırlıklara başladı.

 

   Gölbaşı Esnaflar Odası Başkanı İsa Albut ,    ilçenin sosyal insanlarından  Esnaflar Odası Eski Başkanı ve Yerel Yazar Hulusi Gürpınar,GÖL-DER Eski Başkanı, OAB Temsilcisi  İsa Ömercan, Ressam-Şair M.Halis Bozkurt, Mogan Bıçak işletmecisi,  M.Turhan Tuncay ile Gazeteci Bayram Türkmez’le bir araya gelerek yapılacak organizasyon konusunda düşüncelerini paylaştı.

 

     Ahilik kültürünün Gölbaşı’nda da heryıl ya birlik bünyesinde ya da bağımsız olarak Gölbaşı Esnaflar Odası tarafından etkinlikle yaşatılması gerektiğini belirten İsa Albut,  “Her  yıl yapılacak etkinlikle bunu geleneksel hale getirmek amacımızdır.”dedi

 

       İsa Albut,   Gölbaşı’nda kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin yaşatılması içinde mücadele vereceklerini belirten Albut,  böyle bir organizasyon ile Gölbaşı’nın da anılması ilçenin markalaşmasına katkı verecektir.”dedi.

 

        Kahvaltılı toplantıya, Başkan İsa Albut’un yanı sıra, Başkan Yardımcısı Engin Eren,   İsa Ömercan, Hulusi Gürpınar, M.Turhan Tuncay, M.Halis Bozkurt, Bayram Türkmez yapılacak organizasyon hakkında düşüncelerini belirterek, Belediye'den de bazı konularda destek alınmasıyla birlikte   yapılacak organizasyona  destek vereceklerini belirttiler.

 

AHİLİK:  Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik; dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Bu anlamda Ahiliğin, işçinin, çalışanın, üreteni,  adaletli yönetimin simgesidir.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.