Gölbaşı :
z     z
08 Mart 2016, 20:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kadınlar Günü için neler yaptılar...

Kadınlar Günü için neler yaptılar...

 

  “Bir toplum aynı amaca bütün kadınları ve erkekleri ile beraber yürümez ise ilerlemesine teknik olarak imkan ve bilimsel olarak ihtimal yoktur. (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Cilt II, s.153)”

 

Türkiye'de  Kadınlar adına yapılan en büyük devrim Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığıyla kaldı.

 

 1930 yılından itibaren çıkarılan bir dizi yasa ile önce Belediye seçimlerine katılma, sonra köylerde muhtar olma ihtiyar meclislerine seçilme hakkı tanınan kadınların milletvekili seçme ve seçilme hakları, 5 Aralık 1934’de Anayasa ve Seçim Kanunu’nda yapılan yasa değişikliği ile tanındı.

 

Tüm kadınlar ve kadın haklarını savunanlar adına minnettarız büyük Atatürk, ruhun şad olsun.

 

GÖLBAŞI’NDA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASINDA KİM NE YAPTI!

 

   Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan  kadınlar günü dolayısıyla Şehit ve Gazi eş ve annelerine  Gölbaşı 75. Yıl Öğretmenevi’nde öğle yemeği vererek,  ”devletin tüm imkanları ile yanınızdayız.”dedi,  Kaymakamlık birimlerini de ziyaret ederek personele karanfil dağıtıp, kadınlar gününü kutladı.

 

   Belediye Başkanı Fatih Duruay,  kadınlar günü nedeniyle  yazılı mesaj verdi.  Hem basına, hem de telefonla verilen kutlama mesajında kadının önemine değindi.  Cadde ye de inen Belediye Başkanı Fatih Duruay hem esnafları ziyaret etti, hem de kadınların gününü kutladı.

 

AK Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı, Kadın ve Gençlik Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara karanfil dağıttı. İlçe Başkanı Osman Karaaslan cadde de kadınlara karanfil dağıttı.

 

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Nuriye Atabey,  Gençlik ve Kadın Kolları yöneticileri  caddelerde, Kaymakamlıkta kadınları ziyaret ederek,  günlerini kutladı ve mağnet hediye etti. 

 

MHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenledikleri bu faaliyetle kadının sesini bir kere daha duyurmayı hedeflediklerini ifade ederken yıldönümü dolayısıyla da bir mesaj yayınladı.

 

GÖL-SEV (Gölbaşı’nı Sevenler ve Hizmet Edenler sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) Başkanı Nergül Yıldırım’ın öncülüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde  Gölbaşı 75. Yıl Öğretmenevi'nde kadınlarla bir araya geldi. Kahvaltıya Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih duruay’ın eşi Hatice Duruay’ın da katıldı.

 

Tüketici Hakları Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Orhan Uçar,  "Evinde-işinde yedi gün yirmi dört saat çalışan başta anneler olmak üzere, tüm kadınların 365 gününü kutluyor, hayatta olan olmayan tüm kadınları sevgi ve saygıyla anıyorum."dedi

----------------------------------

BURADA OKUYAMADIĞINIZ HABERLER İÇİN www.golbasininsesi.com          tıklayın

GÖLBAŞI'NDA KİM NE KONUŞTU: www.ankaragolbasitv.web.tv            tıklayın

 


 OKUYUCULARIMIZA;  Gölbaşı Gazetesi ve Gölbaşı’nın Sesi Gazetesi haberleri ve  yorumlarının daha fazla kişiye ulaşması için,  kamu yararına faydalı görüyorsanız  sosyal medya hesabınızda  paylaşılabilirsiniz

halil ~ 09 Mart 2016, 11:01

şimdi yerel gazetelere batım, tüm siyasiler ancak gül dağıtmış, sözler vermiş ancak geçmişi değiştirecek ne yapmış! geçmişi değiştirecek ne söylemiş! geçmişi yok edecek, kadınlar için hangi somut projeyi sunmuş. yok.ne olacak böyle.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.