Gölbaşı :
z     z
06 Mart 2016, 21:20
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Turhan Tuncay ustadan paha biçilmez bıçak!

Turhan Tuncay ustadan  paha biçilmez bıçak!

 

MÜŞTERİSİNE PIRLANTA İŞLEMELİ BIÇAK YAPTI…

 

Gölbaşı’nda el yapımı bıçak üretimi yapan Mogan Bıçak işletmecisi M. Turhan Tuncay usta, aslan  başlı, üzerine  pırlanta, altın ve gümüş işlemeli bıçağı  3 ayda tamamladı.

 

     Fildişinden üretilen bıçağın sapında , kükreyen bir aslanbaşı bulunurken,  fildişinin üzerine pırlanta, altın ve gümüşten işlenmiş sipariş sahibinin ad ve soyadının başharfi  bulunuyor.  Bıçak kısmında da sevgi çiçeği motifi ile Selçuklu  desenleri yer alıyor.

 

     Mogan Bıçak işletmecisi Turhan Tuncay,  tamamen el emeği olan bıçağın sipariş üzerine ince işçilikle tamamlandığını belirterek, “ Siparişlere göre bıçak imalatımız bulunuyor. Çelik cinsine göre,  sap kısmına kullanılacak malzeme cinsine göre,  sap ve bıçak üzerine yapılacak işleme çeşitleriyle birlikte kendi el emeğimizle üretiyoruz.  Böyle zanaatsal  çalışmalarımızın yanı sıra,  seri şekilde üretim de yapabiliyoruz.  Üretimlerimiz  avcı bıçağı, mutfak bıçağı  ve hediyelik olmak üzere değişik alanlarda kullanılabiliyor.  Hediyelik olarak sipariş edilen el emeği bıçaklarımız hediye edilecek insana  göre talep edilen  malzeme ve motiflere göre  gerçekleşiyor.  Üretim için zaman gerekiyor.”dedi.

 

Turhan Tuncay ,  bıçağın maliyeti konusunda bilgi vermeyerek,  “pırlanta ve altın  müşterimizin teminiyle gerçekleşti.”dedi.

 

BURADA OKUYAMADIĞINIZ HABERLER İÇİN www.golbasininsesi.com       tıklayın

GÖLBAŞI'NDA KİM NE KONUŞTU: www.ankaragolbasitv.web.tv         tıklayın

 


 OKUYUCULARIMIZA;  Gölbaşı Gazetesi ve Gölbaşı’nın Sesi Gazetesi haberleri ve  yorumlarının daha fazla kişiye ulaşması için,  kamu yararına faydalı görüyorsanız  sosyal medya hesabınızda  paylaşılabilirsiniz

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.