Gölbaşı :
z     z
26 Şubat 2016, 15:30
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış!

Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış!

 

Bayram Türkmez

 

   Gazetemize avukatı Süleyman Zeybek aracılığıyla tekzip metni göndererek  yaptığımız haberi  yalanlayan  kamuoyunda emlakçı olarak bilinen,  aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan gazete olarak soruşturma aşamasında olduğu için özellikle isim yazmadığımız gibi, soruşturmanın içeriğini de yazmayarak  iddia şeklindeki haberimizde  F.Y. olarak adı geçen ve  Avukatı  tarafından  Ferit Yılmaz olduğu açıklanan,  Gölbaşı Belediyesi, İmar, İstimlak  ve Emlak Komisyon Başkanı Ferit Yılmaz’a soruyoruz.

 

       Son günlerdeki Tapu Operasyonu kapsamında Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan 2015/4088 sayılı soruşturma dosya kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Ekipleri Tarafından, Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile gözaltına alınıp,  ifade verdiniz mi!  Daha sonra Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade verdiniz mi!.. ve ifade verdiyseniz sonucu ne oldu?

 

Halen bu soruşturma kapsamında gazetemizde  isminiz açık birşekilde yazılmadığı halde,  isminiz kendiniz tarafından gazetemiz de yazılmak üzere gönderilen tekzip/düzeltme metninde açık açık belirtilmiştir. Ferit  Yılmaz olarak  herhangi bir ifade vermedik diye gazetemize tekzip gönderip, yalanlıyorsunuz, aynı  zamanda gazetemizinde araştırmadan soruşturmadan haber yaptığını belirtiyorsunuz.

 

    Kusura bakmayın Ferit Yılmaz bey 25 yıllık yerel gazetecilik hayatımda belgesiz şekilde hiçbir  kimseyi suçlamadım.  Belgesiz ve dayanaksız hiçbir kimseye ithamda bulunmadık…Sizi de zaten suçlamamıştık çünkü, bir insan suçluluğu ispatlana kadar  masumdur bizim içinde...Sadece yaşananları, olup biteni  kamuoyuna aktardık...Bir ifade verdik, vermedik davası peşine şimdiden böyle düşülmesi de ilginç!


     Heleki  haberimizde  “Belediye Meclis Üyesi F.Y. ile tapu görevlilerinin  lokanta da, restoranda ya da başka yerde yemek yediğini” yazdığımıza bile tahammül edemiyorsan,    2015/4088 sayılı soruşturma dosyasında ismi geçen … doğumlu, … Nüfusuna kayıtlı… adresinde …kayıtlı  Ferit Yılmaz isimli kişi için yapılan suçlamalara/iddialara  nasıl tahammül edeceksiniz?  Gazetemiz tarafından bile herhangi bir suçlama yok iken neden böyle telaşlandığınızı anlamak mümkün değil!

 

      Gazetecilik mesleği, halkın bilgi almasını sağlamakla yükümlü olmasının yanında, doğru bilgi almasını sağlamakla da mükelleftir.  Sizin tarafımıza yapmış olduğunuz açıklama gazetemiz aracılığıyla kamuoyunu yanıltıcı mahiyette olduğu için, halkın doğru bilgilenmesi için böyle bir açıklama da gazetemiz tarafından yapılmak zorunda kalınmıştır. Kaldı ki sizler kamu görevi yapan seçilmiş  siyasetçilersiniz ve bu haberlerde de kamuoyu yararı vardır.


 
   Biz yaptığımız her haberin arkasındayız ve doğruluğundan şüphemiz yoktur.  İlla ki belge detayı halen istiyorsanız onu da başka bir yazıya bırakalım.

 

Selam ve Saygılarımla

 

Diğer yandan son durum:

 

    
TAPU VE EMLAKÇI OPERASYONUNDA 2.DALGADA  GÖZALTINA ALINARAK İFADESİ ALINANLAR  (Operasyonun Gölbaşı Ayağı)

 

Gözaltına alınıp ifadeleri alınanlar,  H.K., O.D.,. E.Ç., E.T., İ.D., S.E., H.B., S.B., O.K., F.Y., F.T., E.S., B.A., K.A., E.., M. S., H.Ü.,

 

5 tapu görevlisi ile 12 emlakçı Cumhuriyet Savcılığı’nın  yakalama kararı ile polis gözaltına alınarak  ifadeleri alındı.  Yapılan soruşturma neticesinde 2 tapu görevlisi  E.Ç. ve E.T.  ile 4 emlakçı  O.K., F.T.,  K.A., H.Ü., tutuklandı.

 

26.02.2016

Bayram Türkmez

 

~GÖLBAŞI'NDA KİM NE KONUŞTU: www.ankaragolbasitv.web.tv      tıklayın

 


 OKUYUCULARIMIZA;  Gölbaşı Gazetesi ve Gölbaşı’nın Sesi Gazetesi haberleri ve  yorumlarının daha fazla kişiye ulaşması için,  kamu yararına faydalı görüyorsanız  sosyal medya hesabınızda  paylaşılabilirsiniz…

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.