Gölbaşı :
z     z
26 Şubat 2016, 13:55
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Nuriye Atabey, tapu operasyonu ile ilgili açıklama yaptı

Nuriye Atabey, tapu operasyonu ile ilgili açıklama yaptı

 

     CHP İlçe Teşkilatında basın toplantısı yapan İlçe Başkanı Nuriye Atabey  tapu operasyonu ile ilgili olarak daha önce yapmış olduğu iddialara açıklık getirerek, gündemle ilgili konularda açıklama yaptı.


Başkan Nuriye Atabey söze başlarken  “Serbest bırakılan gazeteciler  Can Dündar ve Erdem Gül için gözünüze aydın arkadaşlar, sizlerinde  zor şartlarda gazetecilik yaptığınızı eski bir gazeteci olarak bende biliyorum.” Diyerek tahliyenin memnun edici olduğunu belirtti.

 

Nuriye Atabey konuşmasına şöyle devam etti.

 

   “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Grup Başkan vekili Yücel Aksakal, arkasından İlçe Başkanı Mahmut Aksoy tarafından bir açıklama yapılarak tapu operasyonu ile ilgili olarak “Meclis üyeleri töhmet altında bırakılmasın, bu konuyu açıklığa kavuştursun” demiş.

 

  Töhmet altında kalan kim? Esnaf mı, meclis üyelerimi! kaldı ki, soruşturmanın gizliliği ve devam etmesi açısından bu tip soruşturmalarda kamuoyunu yönlendirici, mahkemeleri yönlendirici bilgi ve ifadelerden  kaçınmamız gerekir.

 

   Ancak, MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy  ve Gurup Başkanı Yücel Aksakal bize soruyor,  Bunların muhatabı biz değiliz.  Kendilerine görevlerini öğretecek değiliz. Ancak, şunu söyleyebilirim. Milliyetçi Hareket Partisi üyeleri  Belediye Meclisi’ne bir soru önergesi versin, bizde Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri olarakta destekleyelim. Hatta, AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan’da üçü bir arada bir önerge verirse  bunun cevabını mecliste alabilirler.

 

  Kamuoyunda, şu isimdir, bu isimdir diye açıklama yapmayacağım. Soruşturma devam ediyor. Ancak, meclise önerge versinler,” diyerek kim olduğunun ortaya çıkacağını belirtti.

 

CHP GENÇLİK ÖRGÜTÜNDEN KİMSE İSTİFA ETMEDİ,  ALINAN KARAR UYGULANDI...

 

      Ayrıca,  Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatı gençlik kollarından istifa olduğu haberi yapıldı. Keşke, bilgisiz, belgesiz konuşulmasa. Kaldıki siyasi partilerde her daim istifalar olur.  CHP adı geçen istifa ile ilgili olarak ta, Bu bir istifa değil, tüzük gereği 3 yönetim kurulu toplantısına gelmeyen arkadaşlar yönetimden düşer. Bizim de bu konuda kararımız var.  Kendisiyle görüştük. Yönetimden düşürüldü. Başka arkadaşımız geldi biliyorsunuz. Bundan sonra da olabilir.  Siyasi parti çalışmaları kaldığı yerden devam eder. Gölbaşı’nda gazetecilik yapanlarda bizim arkadaşımız,  gelişmelerle ilgili bir haber yapılacağı zaman bizimde görüşümüzü alması gazetecilik açısından sağlıklı olur.

 

GAZETECİLERİN SORULARINA AÇIKLAMA GETİRDİ...

 

    Gazetecilerin soruları üzerine açıklama yapan Nuriye Atabey,  Bu operasyonlarla ilgili olarak, Gölbaşı’nda esnaflar ve emlakçıların töhmet altında kaldıklarını belirtip, kendisinin özellikle bu konu da dikkat çektiğini belirtti.

 

  Yine, gazetecilerin daha önceki açıklamasında tapu operasyonunun içerisinin siyasi ayağı olabileceği, bir meclis üyesinin de olduğunu açıkladığını,  daha sonra  kendileri açıklamazsa bunu kendisinin açıklayacağı sözünün hatırlatılması üzerine şöyle dedi.

 

  "Bizde bazı  bilgiler var. Soruşturmanın gizliliği açısından isim veremiyorum. Sadece böyle bir şey varsa bu konuda yetkililer gereğini yapmalıdır dedim.  Dolayısıyla bu soruşturma da gizlilik kaldırıldığında bende sizinle bilgileri paylaşabilirim.” dedi.

 

     Atebey;  "Meclis üyelerimizin tamamını zan altında bırakacak bir açıklama değil bu, eğer böyle bir şey var ise bunu orada çözmeleri gerekiyor, bizde buna destek veririz."

 

            Basın mensuplarının sorularına yönelik olarakta hiçbir parti ismi vermeyen Atabey, gazetecilerin  Bu konularla bağlantılı olarak meclis üyesi varmı? ısrarlı sorusuna ise “evet var” diyerek dosyanın gizliliği açısından    kişi ve partisinin ismini veremediğini belirtti.

 

-------------------------------
 OKUYUCULARIMIZA;  Gölbaşı Gazetesi ve Gölbaşı’nın Sesi Gazetesi haberleri ve  yorumlarının daha fazla kişiye ulaşması için,  kamu yararına faydalı görüyorsanız  sosyal medya hesabınızda  paylaşılabilirsiniz…

 

 ARŞİV KONUŞMALARI İÇİN   www.ankaragolbasitv.web.tv     tıklayın

 

BURADA OKUYAMADIĞINIZ HABERLER İÇİN www.golbasininsesi.com  tıklayın
     

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.