Gölbaşı :
z     z
25 Şubat 2016, 16:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Böyle bir gündemde bile sahteciliğe teşebbüs etti!

Böyle bir gündemde bile sahteciliğe teşebbüs etti!

 

TAPU’DA BİR SAHTECİLİK DAHA ESKİ KAYITLARIN İNCELENMESİYLE ENGELLENDİ

 

   Gölbaşı Tapu ve Sicil Müdürlüğü’nde görevlilerin  dikkati  bugün bir sahtecilik  olayını daha ortaya çıkardı...

 

     Gölbaşı Tapu ve Sicil Müdürlüğü’ne gelen Hikmet S. isimli kişi Gölbaşı Gerder’de 63 parselde olan hisseli arazisini satmak istediğini belirtip,  işlemlerinin biran önce bitirilmesini de istedi.

 

    Memurların şüphelenmesi üzerine Tapu Müdüru  Gerder’in önceki kayıtının bulunduğu ilçe olan Çankaya’dan kayıtların istenmesini istedi.  Çankaya Tapu ve Sicil Müdürlüğü’ndeki eski kayıtlar daha sonra gelince yapılan karşılaştırma da satış yapan kendi ismi ile babasının isminin tuttuğu ancak, babalarının  memleketi, doğum yeri ve doğum tarihinin   tutmadığı belirlendi.

 

     Durumun ortaya çıkmasıyla Hikmet S. isimli sahte satıcı ortadan kayboldu.

 

TAPU’DA MÜDÜR ESKİ KAYITLARI İSTEMESE  SATIŞ YAPILACAKTI…

 

     Gölbaşı 1936 yılında nahiye olarak Çankaya’ya bağlandı ve  1983 yılında ilçe oldu.  Çankaya, Bala, Haymana ilçelerinin  köylerinin bağlanmasıyla sınırları belirlendi.  Son yıllarda bile  Bala ve Haymana’dan bazı köyler bağlandı.

 

    Ancak,  Nüfus kayıtları olduğu gibi,  Tapu kayıtları da önceden bağlı bulunduğu Çankaya, Bala ve Haymana kütüklerinden işlemlerde ihtiyaç olduğu için nakledilmedi.  Onun içinde sorunlu ya da şüpheli bir durum olduğu zaman bu ilçelerin Tapu ve Sicil Müdürlükleriyle irtibata geçilerek kayıtlar karşılaştırılıyor…

 

ÇÖZÜM KOLAY İKEN, ZORLAŞTIRILIYOR…

ESKİ KAYITLAR TARANARAK SİSTEME DAHİL EDİLEBİLİR!

 

   Eski tapu kayıtlarının mevcut tapu kayıtlarında bulunmaması iyi niyetli olmayan görevlilere fırsat kapısı açtığı gibi, yine iyi niyetli olan görevlininde ihmal suçu işlemesine kapı aralıyor.

 

   Oysaki, günümüz dijital teknoloji dünyasında eski tapu kayıtlarınında  bilgisayar ortamında taranarak  Gölbaşı arşivi sistemine dahil edilmesi sonucu,  herhangi bir işlemde mevcut kayıtlarla karşılaştırma zorunluluğu getirilmesi birçok hatanında,  zaman israfınında  önünde geçilebileceği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

 

TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NE 4 YENİ GÖREVLİ ATANDI

 

   Gölbaşı Tapu ve Sicil Müdürlüğü’nde  polis tarafından yapılan operasyonlar sonucu tutuklananlar  ve izine ayrılan personelin yerine 4 yeni personel atandı.

 

-----------------

OKUYUCULARIMIZA;  Gölbaşı Gazetesi ve Gölbaşı’nın Sesi Gazetesi haber ve  yorumların daha fazla kişiye ulaşması için,  kamu yararına faydalı görüyorsanız  sosyal medya hesabınızda  paylaşılabilirsiniz…

 

BURADA OKUYAMADIĞINIZ HABER İÇİN TIKLAYIN  www.golbasininsesi.com  

 


 OKUYUCULARIMIZA;  Gölbaşı Gazetesi ve Gölbaşı’nın Sesi Gazetesi haberleri ve  yorumlarının daha fazla kişiye ulaşması için,  kamu yararına faydalı görüyorsanız  sosyal medya hesabınızda  paylaşılabilirsiniz…

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.