Gölbaşı :
z     z
20 Şubat 2016, 00:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

3 EMLAKÇI İÇİN TUTUKLAMA İSTEMİ...

“Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı tutuksuz yargılamalara itiraz etti...”

3 EMLAKÇI İÇİN TUTUKLAMA İSTEMİ...

 

TAPU’DA RÜŞVET  OPERASYONUNDA YENİ GÖZALTILAR…
3 EMLAKÇI DAHA GÖZALTINA ALINDI VE MÜFETTİŞLER İNCELEMEDE…


      Gölbaşı Tapu Sicil Müdürlüğü’nde 10 gün önce yapılan operasyonla 2 tapu ve sicil memuru ile 1 emlakçı tutuklanmış,   tutuksuz yargılanmak üzere  3 emlakçı da  serbest bırakılmıştı.  Serbest bırakılan 3 emlakçı için Cumhuriyet Savcılığı itiraz etti ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti…


BUGÜN DE 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINIP MAHKEMEYE ÇIKARILDI

 

    Daha önce Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanmak üzere mahkeye sevk edilen  F.T. dün gözaltına alınmıştı, bugün de H.Ü. ve O.K. gözaltına alınarak mahkemeye sevk edildi.  


     Geçen hafta yapılan operasyonla tutuklanmak üzere Gölbaşı Sulh Hukuk Mahkemesi’ne sevkedilen  emlakçılardan  F.T., H.Ü., ve O.K.  Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı’nın itirazı üzerine tutuklanma talebiyle yeniden mahkemeye sevkedildi.

 

GEÇEN HAFTA TUTUKLANANANLAR,  TUTUKLULUKLARINA ÜST MAHKEMEYE  İTİRAZ ETTİ ANCAK MAHKEME KABUL ETMEDİ…

 

    Geçen hafta 2’si tapu ve sicil memuru ve 1 emlakçı  olmak üzere  3 kişi Gölbaşı Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından verilen tutuklanma kararına itiraz etti.  Bir üst mahkemeye itiraz eden   Tapu ve Sicil Memuru E. isimli kadın ile E. isimli Erkek ve emlakçı K.A. un tutukluğa itirazları kabul edilmedi.

 

BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NDE İNCELEME YAPIYOR…

 

      Tutuklanan  Tapu ve Sicil Memurlarının yaptıkları işlemler geriye doğru müfettişler tarafından inceleniyor.  İdari soruşturma gereği görevlerinden uzaklaştırılan tutuklu memurların yaptıkları tapu işlemlerinde herhangi bir olumsuzluk olup olmadığına bakan bakanlık müfettişlerinin şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlayamadığı öğrenildi.

 

TAPU MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINDA BULUNAN ÇAY OCAĞI İŞLETMECİSİNİN İŞİ FESİH EDİLDİ...

 

Diğer taraftan Tapu ve Sicil Müdürlüğü bitişiğinde olan ve kaymakamlığa çay servisi yapan Çay ocağı kapatıldı.  Kaymakamlık,  soruşturma kapsamında Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden gelen yazı üzerine çaycı E.’nin sözleşmesini fesih ederek,  işten el çektirildi.

 

UZUN ZAMANDAN BERİ TAPU KAYITLARINI KONTROL ETMEYENLER TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NDE

 

     Gündeme gelen Tapu ve Sicil Müdürlüğü’nde rüşvet operasyonunun ulusal basında yer almasından sonra uzun zamandan beri tapudaki kayıtlarını sorgulamayanlar İlçe Tapu ve Sicil Müdürlüğü’ne gelerek arazilerinin durumunu öğreniyor.  Geçen hafta Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen vatandaşlar yoğunluk oluştururken, bu hafta yoğunluğun azaldığı görüldü.

 

TAPU’DA RÜŞVET OPERASYONUNDA BAZI SİYASİLERİNDE OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR…

 

    CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Nuriye Atabey tapu da rüşvet operasyonuna karışan bazı siyasilerinde bulunduğunu öne sürerek,  basın yoluyla ilgililere sorular sorup, “Tapu da ki rüşvet operasyonunda hangi siyasiler var! Hangi Belediye Meclis üyesi var! Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı’nca yapılan soruşturma da kimler ifade verdi? diye sorular sorarak,  muhatapları bunu açıklamazsa, kendisinin kamuoyuna açıklayacağını belirtti.
 
 
GÖLBAŞI EMLAKÇILAR ODASI BAŞKANI SERVET ÇİMEN, BU RÜŞVET DAVASI BİREYSEL GİRİŞİMLERDİR...

 

     Gölbaşı Emlakçılar Odası Başkanı Servet Çimen,  Gölbaşı Tapu ve Sicil Müdürlüğü’nde yapılan operasyonlarla ilgili olarak basına açıklama yaptı.  Çimen,   “Emlakçılarla ilgili bu operasyon bireysel  gelişen rüşvet iddiası olarak yargı süreci devam etmektedir. Tutuklananların çoğu kayıtlı emlakçı değildir.  Gölbaşı’nda kayıtlı olan emlakçılarımız üzerinde vatandaşlarımızın,  olumsuz bir algı oluşmasına fırsat vermeyelim.”dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.