Gölbaşı :
z     z
20 Şubat 2016, 00:23
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ordulu şehidimiz Gölbaşılıları da ağlattı

Ordulu şehidimiz Gölbaşılıları da ağlattı

 

Diyarbakır Sur’da terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonda şehit düşen Ordulu Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş’ün Ordu’da ki baba ocağına ve Gölbaşı’ndaki evine ateş düşerken, şehidin eşi Kıymet Gezginci ve  muhtar babası Ali Gümüş terör örgütüne lanet yağdırdı.

 

Ankara 24. Özel Kuvvetler Tabur Komutanlığı emrinde görevliyken, görevli olarak Diyarbakır Sur’da sürdürülen operasyonlara katılan ve bu sabaha karşı şehit düşen evli ve iki çocuk babası Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş’ün ailesi, acı haberi akşam saatlerinde aldı.

 

Şehidin eşi Kıymet Gezginci Gümüş'ün hemşire olduğu ve 1 erkek çocuklarının olduğu öğrenildi. Aslen Ordulu olan Hüseyin Gümüş’ün Şehit olduğu haberini alan yakınları ve Gölbaşı HASVAK Devlet Hastanesi’nde hemşire olan eşi Kıymet Gezginci Gümüş’ün mesai arkadaşları  Gölbaşı’nda ki evine akın etti.

 

ŞEHİDİN BABASI ALİ GÜMÜŞ: BENİM OĞLUM VATAN UĞRUNA ŞEHİT OLDU

 

Şehit Hüseyin Gümüş’ün Perşembe ilçesinin Ekinciler Mahallesi Muhtarı olan babası Ali Gümüş, oğlunun şehadet haberini aldıktan sonra metanetli olması dikkat çekti. Gazetecilere açıklamada bulunan baba Ali Gümüş, “Oğlumla en son iki gün önce görüştüm. Kendisi 2006 yılında Astsubay Hazırlama Okulu’na gitti. Yüksekokul mezunuydu kendisi. Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yapıyordu. 2 erkek 1 kız 3 çocuğum var. Hüseyin iki numaraydı” dedi.

 

Terör örgütüne isyan eden baba Ali Gümüş, “Allah belalarını versin. Benim oğlum açlıktan ölmedi Vatan uğruna şehit oldu. Fidan gibi delikanlı çocuğum gitti. Hep Allah’ım bize bu acıyı yaşatma derdim ama sonuçta bizde yaşıyoruz o acıyı. Kolay değil, ancak yaşayan bilir” diye konuştu.

 

  Gölbaşı TOKİ'de aynı mahallede oturan ve 10 Şubat 2016 tarihinde PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Özel Kuvvetler’de görevli Deniz Yüzbaşı Fatih Yaşar’da şehit düşmüştü. Son 10 günde Gölbaşı'na gelen 2. şehidimiz oldu.

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.