Gölbaşı :
z     z
17 Şubat 2016, 12:03
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kaymakam Şahin'den açıklama geldi

Kaymakam Şahin'den  açıklama geldi

 

     Gölbaşı Belediyesi tarafından halka ücretsiz olarak izlemesi için getirilen “Ertuğrul 1890” isimli sinema filminin öğrencilere ders saatinde izletilmesine Kaymakam Şahin Aslan, “ders saati dışında izletilsin” diye talimat verince bazı yerel basın tarafından Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı ve milletvekillerine şikayet eden haberler yapıldı.

 

      Kaymakam Şahin Aslan haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı. 


    Gazetelere gönderilen açıklama da,  Ertuğrul 1890 sinema filminin öğrencilere yasaklanmadığını, sadece eğitim öğretim saatinde derslerinin aksamaması için , ders saatleri dışında izletilmesini,  buna göre program yapılmasını istediğini belirtti.

 

    Kaymakam Şahin Aslan tarafından yerel basına yapılan yazılı açıklama şöyle;

 

“Gölbaşı Belediye Başkanlığının katkılarıyla 15 Şubat 2016 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezinde gösterime giren “Ertuğrul 1890” filminin, Kaymakam Şahin Aslan tarafından öğrencilerin eğitimine engel olduğu gerekçesi ile iptal edildiği şeklinde yerel basında yer alan haber üzerine kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.


 
 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verilen talimat ile, İlçemiz lise ve ortaöğretim öğrencilerine Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezinde 15-24 Şubat 2016 tarihleri arasında saat 09:30-11:30 ve 15:30’da günde 3 seans olarak gösterilmesi düşünülen “Ertuğrul 1890” filminin izlenme seanslarının, eğitim ve öğretime fiilen engel olmayacak, ders saatleri ile çakışmayacak şekilde yeniden düzenlenmesinin sağlanması istenilmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. “  dedi.

 

     Diğer taraftan,  tartışmaların kaynağının,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Kaymakam Şahin Aslan'dan habersiz olarak program yapmasıyla gündeme geldiği öne sürüldü.

misafir ~ 18 Şubat 2016, 14:02

diğer tüm haber sitelerinde de bununla ilgili haberler var..algı operasyonu..tüm haberler tek ağızdan çıkmış gibi..resmi evraka da hemen ulaşmış sayın basın üyeleri..birinin egosuna, menfaatine dokun yeter ki Gölbaşında..vicdanlı olmalı..kaldı ki herkes akpartili olmuş, diğer sitelerde sayın cumhurbaşkanı ve diğer tüm ülke yöneticilerine şikayetler falan...arkadaş akparti içine sızmış ne kadar başka başka adam varmış..Allah doğrunun yanındadır...

gökhan ~ 17 Şubat 2016, 12:09

Bana önceki kaymakam Şevket Cinbir\\\\\\\\\\\\\\\'i hatırlattı bu olay. Türk bayrağının kullanılma yasasını ilçe milli eğitim müdürlüğüne bir yazı yazması sonucu, kaymakam cinbir yine basın tarafından adeta bayrak düşmanı ilan edilmişti.ilginç aynı kaynaktan

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.