Gölbaşı :
z     z
15 Şubat 2016, 20:50
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Haymana yolu kavşakları ölüm saçıyor!

Haymana yolu kavşakları ölüm saçıyor!

 

TRAFİK LAMBASI NEDEN KONMUYOR!

 

    Gölbaşı’nda  trafik kazalarının sık sık meydana  geldiği  kavşaklarda neden trafik lambaları konmuyor. Dün Haymana Yolu Koray Mağazası önündeki kavşakta meydana gelen kazada 8 kişi yaralandı hastaneye kaldırılan yaralılardan 3 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

    Sık sık kazaların meydana gelmesinden şikayet eden  vatandaşlar Koray Kavşağı için  ışıklı lamba konulmasını isterken, Edinilen bilgilere göre  emniyet Müdürlüğü yetkililerinin daha önceden  Koray Mağazası önündeki kavşağın kapatılması yönünde, Jandarma yetkililerinde Hacılar Kavşağına ışıklı trafik lambası konulması yönünde Belediye'den  talepleri olduğu  öğrenildi.

 

      Ölümlü ve yaramalı trafik kazalarının meydana geldiği  Haymana yolu Koray Mağazası’nın önündeki  kör kavşak ile  Haymana Yolu Hacılar Yolu dönüş kavşağı’nda sık sık kazalar meydana geldiğini sağır sultan bile duydu, ancak başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere,  siyasi  ilgili ve yetkilileri duymadı.

 

   Bu kavşaklardaki  kazalarda yaralanmalar ve  ölümler meydana geldiği  trafik kayıtlarında da sabit iken, buralarda  neden bir çalışma başlatılarak trafik lambası konulmuyor.

 

  Gazetemizi arayan ve mesaj gönderen birçok vatandaş,  başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere,  Siyasi  partisi yetkilileri ve yerel yönetimin bu soruna neden sessiz kaldığını soruyor.

 

    Diğer taraftan Haymana Yolu 2. Km. de bulunan Gölbaşı Anadolu Lisesi’nin olduğu bölgeye de öğrenci geçişlerini sağlamak için ya bir trafik lambası ya da bir üst geçit yapılması talepleri var.

 

     Trafik sorunlarını yaşayan vatandaşların taleplerinin etkili ve yetkililer tarafından biran önce tedbir alınması daha fazla can ve mal kaybını neden önlemiyorlar? diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

 

HAYMANA YOLU KAVŞAKLARI ÖLÜM SAÇIYOR…

 

Gölbaşı Haymana Yolu üzeri Koray Mağazası  önündeki kavşakta meydana gelen kazada 8 kişi yaralandı. Hastane ye kaldırılan yaralılardan 3 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

      06 MLB 84 plakalı ticari araç, Haymana yolundan kontrolü kaybederek karşı şeride geçti. Karşı şeritte  06 AZD 20 plakalı ticari minibüs ve park halinde ki 06 AL 3240 plakalı ticari araçla çarpıştı.

 

      Kazada 06 MLB 84 aracın sürücüsü Meltem Bayram ile ve 06 AZD 20 ticari minibüs’ün sürücüsü Selçuk Özden ve aracın İçinde bulunan Zübeyde İrge, Ramazan İrge, Göktuğ Özden, Ecrin Özden, Zuhal Atılgan, Ayşe Özden yaralandı.

 

       Kazada yaralanan 8 kişi Ankara’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı.  Yaralılardan 3’ünün hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

      Diğer taraftandan Haymana Yolu Hacılar Mahallesi dönüş kavşagında da sık sık kazaların olması sonucu birçok sürücü ve yolcu hayatını kaybediyor...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OKUYAMADIĞINIZ DİĞER  ve ÖZEL  HABERLER İÇİN www.golbasininsesi.com  haber sitesini tıklayın

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.