Gölbaşı :
z     z
10 Şubat 2016, 19:07
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Tapu operasyonunda 3 tutuklama...

Tapu operasyonunda 3 tutuklama...

 

     Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen sahtecilik ve rüşvet davasında 2’si tapu görevlisi 1 emlakçı olmak üzere 3 kişi tutuklanırken,  1 kişi adli kontrol şartıyla, diğer zanlılar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

     Gölbaşı’nda sahte evrakla başkasının arazisini satmak ve  rüşvet almak suçlamasıyla gözaltına alınan 5 tapu görevlisi ve 12 emlakçı operasyonu mahkeme kararıyla son buldu.

  Teknik takipte telefon dinlemesine takılarak gözaltına alınan emlakçılardan 4’ü dün bilgisine başvurulduğu gerekçesiyle emniyet müdürlüğü’ndeyken bırakılırken, bugün de 1 emlakçı personeli Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakıldı ve geriye kalan 7 emlakçı Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi’ne 5 tapu görevlisi ile birlikte tutuklanmak üzere sevk edildi.

 

  Yargıtay Tetkik Hakimi iken,  Yaklaşık 2 yıl önce  Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi olarak atanan   Fahrettin Yıldız tarafından bakılan dava akşam 18.30 sıralarında sona erdi.  Öğleden önce Gölbaşı Adliyesi’ne getirilen zanlıların Savcılık soruşturması ve mahkeme duruşmaları akşama kadar devam etti.

 

Gözaltına alınan Tapu Görevlileri rüşvet alıp vermek suçlamasıyla    E. İsimli kadın ile E. İsimli erkek personel ile  Emlakçı K.A. tutuklandı. Diğer zanlılar ise adli kontrol ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

  Adliye ye çıkarılan tapu görevlilerinin arkadaşları ve  Gölbaşı Tapu Sicil Müdürü Tayyip Çelik’te karar çıkmadan önce adliye ye gelerek, çalışma arkadaşlarının durumu hakkında bilgi aldı.  Emlakçıların yakınları da duruşma sonuna kadar adliyenin önünde bekledi.  Duruşma başladığında adliye içerisinden dışarıya çıkarılan  gözaltına alınan emlakçı yakınlarından bazılarının ağladığı gözlendi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.