Gölbaşı :
z     z
09 Şubat 2016, 14:16
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda tapu operasyonu 17 Gözaltı

Gölbaşı'nda tapu operasyonu 17 Gözaltı

 

    GÖLBAŞI’NDA SAHTE TAPU OPERASYONU…

 

 

    Gölbaşı’nda sahtecilik  yaparak başkalarının arazilerini sattığı iddiasıyla İlçe Tapu ve Sicil Müdürlüğü’ne sabah saatlerinde yapılan operasyonla  1 hizmetli 4 memur olmak üzere 5 görevli ile birlikte Gölbaşı’nda emlakçılık yapan 12 kişi Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize işler Mali Şube tarafından gözaltına alındı.

 

    Sabah 08.00 de  Tapu müdürlüğüne arama  ve gözaltı emriyle gelen  mali polis ekipleri  5 tapu görevlisini gözaltına aldı.   Gözaltına alınan görevlilerin emlakçılarla telefon dinlemesine takıldığı , bazı samimi konuşmalar üzerine gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2015 yılı Aralık ayında Gölbaşı ve Yenimahalle ilçelerinde arsa ve tarlalarının haberleri olmadan satıldığı yönünde artan şikâyetler üzerine, tapu dolandırıcılarına yönelik teknik ve fiziki çalışma başlatmış ve bu operasyonlarda 6 kişi gözaltına alınmıştı.

 

GEÇEN AY  YAPILAN OPERASYONLA  1 TAPU GÖREVLİSİ TUTUKLANMIŞTI…

 

Bu operasyonla Gölbaşı Tapu ve Sicil Müdürlüğü’nde görevli Ş. İsimli memur  gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.

 Bugün yapılan operasyonunun 2. Dalga olduğu  ve daha da genişleyerek devam edeceği öne sürülüyor.

 

BİLGİLERİNE BAŞVURULUYOR…

 

 Gölbaşı Emlakçılar Derneği Başkanı Servet Çimen'e gözaltına alınan emlakçıları sorduk.   Başkan Servet Çimen,  12 emlakçının gözaltına alınması olayının suçlu olduğu anlamını taşımadığını,  bilgilerine başvurulmak üzere gözaltına alındıklarını belirterek, “  Tapu görevlilerininde,  emlakçılarında suçlu diye ilan edilmesi yanlış.  Bilgilerine başvurulmak üzere gözaltına alınmışlardır zira yargı önüne çıkıp mahkum olmadıktan sonra herkes masumdur. Bizlerde konuyu izliyoruz, neler olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz.”dedi.

 

Operasyonun  2. dalgasında Gölbaşı’nda 17 kişi daha gözaltına alındı. 12’sinin emlakçı 5’inin tapu memuru olduğu öğrenilen şahısların emniyetteki sorguları devam ediyor.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.