Gölbaşı :
z     z
01 Şubat 2016, 00:16
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Medya mensupları basketbol şampiyonu belli oldu

Medya mensupları basketbol  şampiyonu belli oldu

 

Türkiye Haber Kameramanları Derneği ile Ankara Gölbaşı Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Medya Çalışanları Basketbol Turnuvası sona erdi. 16 medya kuruluşunun katıldığı turnuva 31 Ocak 2016 Cumartesi akşamı yapılan yarı final ve final maçlarının ardından tamamlandı.


Gölbaşı Belediyesi Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu'nda oynanan maçlarda galip gelen takımlar bir üst tura yükseldi. Medikalpark Ankara Hastanesi'nin sağlık sponsoru olduğu turnuvada 16 takım parke zeminde galip gelebilmek için kıyasıya mücadele etmişti.

 

Rakipleriyle kıyasıya mücadele vererek son 4'e Habertürk TV, Milliyet Gazetesi, Show TV ve NTV takımları oldu. Yarıfinal maçları kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Dört takımdan Show TV ve Milliyet Gazetesi final maçı oynamaya hak kazandı. Habertürk Tv ve Milliyet Gazetesi ise üçüncülük için mücadele etti.

 

Centilmenliğin esas olduğu mücadelelere sahne olan  maçların sonucunda kupayı NTV kazandı. Show Tv ikinci olurken, Milliyet Gazetesi ise üçüncülük kupasını almaya hak kazandı. Habertürk TV ise, rakiplerini zorlayan bir mücadele verse de, dördüncülük ile yetindi.

 

Hemen her gün haber peşinde koşarken dirsek dirseğe ve dostça çalışan gazeteciler, aynı dostluğu sahalarda da gösterdi. Habercilerin maçları karşılıklı centilmenlik ve aralarında yapılan şakalar ile daha da renkli hale geldi.

 

Kupa töreninde kısa bir konuşma yapan Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, Gölbaşı Belediyesi'ne verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti.  Başkan Polatel üçüncülük kupasını Milliyet Gazetesi çalışanlarına madalyaları ile birlikte takdim etti.

 

Turnuvada ikinciliği kazanan takım olan Show Tv çalışanları madalyalarını, turnuvanın sağlık sponsoru olan Medikalpark Ankara hastanesi genel müdürü Op. Dr. Tonguç Sugüneş'ten aldılar.

 

Turnuvanın şampiyonu olan NTV'ye ise birincilik kupası ve madalyalarını Gölbaşı Belediye Spor Klüp Başkanı Hayati Çal verdi.

 

Turnuvanın kapanışında madalyalarını ve kupalarını alan oyuncular, sevinçlerini tribünlerde onları izleyen aileleriyle paylaşırken renkli görüntüler de verdiler.
Turnuvaya katılan takımlar Türkiye Haber Kameramanları Derneği ve Gölbaşı Belediyesi'ne kendilerine sunulan imkan için teşekkürlerini sunarak böyle sosyal etkinliklerin gün boyu yaşanan haber stresinden bir nebze olsun uzaklaşarak kendileri için hem sağlık hem de spor anlamında bir değer olduğunu belirttiler. www.cnnturk.com.tr

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.