Gölbaşı :
z     z
04 Ocak 2016, 16:56
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'ndaki ilk sarıkamış etkinliği amacına ulaştı...

“İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru'nun duygusal anlar yaşadığı görüldü”

Gölbaşı'ndaki ilk sarıkamış etkinliği amacına ulaştı...

 

~~
BİNLERCE ANKARALI SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNE YÜRÜDÜ


    Gençlik ve Spor Bakanlığınca 2013 yılından beri düzenli olarak yapılan  Sarıkamış Şehitleri Anma programı bu yıl 81 ilde aynı anda yapıldı. 

 

       Gençlik Hizmetleri Spor İl ve Gölbaşı İlçe müdürlüğünün organize ettiği program Gölbaşı Eymir Gölünde gerçekleşti. Sabahın erken saatlerinde binlerce genç yürüyüş alanını doldurdu. Program saygı duruşu ve istiklal marşımızın hep bir ağızdan okunması ile başladı.

 

Büyükşehir Belediyesi Mehteran ekibinin Mehter Marşını çalması ile start aldı. Sarıkamış yürüyüşü Eymir Gölü İmrahor girişinde başladı. Gölbaşı Şelale Parkında son buldu. Program Şehitler adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Mehteran takımının Mehter Marşı çalması ile yürüyüş start aldı. İki saatlik yürüyüşün ardından Fedakar Ecdadın, Vefakar Torunları bitiş noktasına ulaştı. Burada Kuran-ı Kerim okundu. Gençlik ve Spor Bakanlığından Daire Başkanı Erkan Şamiloğlu kısa bir konuşma yaptı.

 

           Konuşmada Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak amaçlarının gençlere tarih ve kültür bilincini yerleştirmek Sarıkamış Şehitleri hakkında fedakarlık oluşturmak olduğunu ifade etti ; katılımdan dolayı herkese teşekkür etti.Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, böyle bir programın Gölbaşında yapılması bizi mutlu etti , Sarıkamış Şehitleri ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum , Rabbim böyle acıları yaşatmasın dedi. Sarıkamış Şehitlerine ve tüm Şehitler adına okunan hatimlerin duası yapıldı. Ardından Özel Harekat Daire Başkanlığına geçildi. Burada Şehitlik  anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru, Şube Müdürü Fatih Konuksever ve gençlerle birlikte şehitlik anıtına karanfiller bırakıldı.

 

Katılımcılara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından atkı , bere eldiven ve yemek dağıtıldı. Kızılay tarafından çorba ikramı , Gölbaşı Belediyesi’nce beş ayrı noktada çay ve su ikramı yapıldı.

 

  Katılımlarından dolayı ;  Gençlik ve Spor Bakanlığından Daire Başkanı Erkan Şamiloğlu’na , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu’ na , Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan’a, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’a , Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlerine , Kızılay ’ a,  STK ‘lara ve katkılarından dolayı Gölbaşı Belediyesi'ne teşekkür edildi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.