Gölbaşı :
z     z
31 Aralık 2015, 07:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Meclis Üyesi olunca unutuldu mu?

Meclis Üyesi olunca unutuldu mu?

 

    BU PROJELER MECLİS ÜYESİ SEÇİLİNCE GERÇEKLEŞMİYOR MU?

 

    2009 yılında AK Parti Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı olan Murat Bey Balta aday olamayınca seçime giremedi. 2014 yılında Gölbaşı Belediyesi seçimlerinde AK Parti 1. Sıra Meclis Üyesi adayı olan Murat Bey Balta bu sefer Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu.

 

  2009 yılında Gölbaşı için birçok proje açıklayan Murat Bey Balta bugüne kadar hangi projeleri gerçekleştirdi? Söylediği ve düşündüğü hangi projelerin uygulanmasına katkı da bulundu? Bazı komisyonlarda da görev alan Murat Bey Balta’nın 2009 yılında seçilince söz verdiği birçok proje bu dönemde uygulanıyor mu ya da uygulanması için gündeme taşıdı mı?

 

   Ocak 2009 yılında gazetemizde de gündeme gelen “Murat Bey Balta 2009-2014 vizyonunu açıkladı.” Başlıklı haberle anlatılan projeler şöyle.

 

HABERİ AYNEN SİZLERE SUNUYORUZ

 

Murat Bey Balta 2009-2014 vizyonunu açıkladı.

 

   AK Parti Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı Murat Bey Balta 2009-2014 projelerini Park Düğün salonu’nu dolduran yüzlerce vatandaşa anlattı.  AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, Siyasi ve Hukuk  İşleri Başkanı İsa Albut, Teşkilat Başkanı Mehmet Ateş ve Yönetim Kurulu Üyeleri , AK Parti Kadın Kolları, Gençlik Kolları,  Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hulusi Gürpınar, GÖL-DER Başkanı İsa Ömercan ile bazı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 

SOSYAL SERMAYESİ EN YÜKSEK İLÇE OLDUĞU İÇİN

 

   Murat Bey Balta 2 saat kadar süren konuşmasında 2009-2014 yol haritasını belediye başkanı olduğu zaman yapacağı projeleri bir bir sıralayarak  neden aday olduğuna açıklık getirdi.

 

  “Gölbaşı  2014 ana hedefinin istihdam olduğunu vurgulayarak, “yaşadığımız toprağı yaşatmak için aday oldum. Önceliğimiz işsizlere iş bulmak olacaktır. Bu kapsamda  istihdama önem vereceğiz ve sosyal belediyecilik anlayışını en iyi şekilde uygulayacağız. Belediye hizmetlerimiz işsizliği ortadan kaldırma eksenli olacak. Gölbaşı 2014 vizyonunda Gölbaşı için değişimin 4 yolu var. Bu yolda ekip çalışması ile yürüyeceğiz. Ekibin lokamotifi değil, orkestranın şefliğini yaparak her sazdan uygun sesi bulup senfoniyi ortaya çıkaracağız.”dedi.

 

VATANDAŞ ÇAY İÇMEK GELECEK

 

  Murat Bey Balta, Belediye Başkanı seçildiğinde ilk iş olarak şeffaf bir yönetim anlayışı gerçekleştireceklerini  belirterek, “bu anlayış olmazsa başarı olmaz. Vatandaşa rağmen yönetim anlayışları payidar olmamıştır, olmayacaktır. Gölbaşı’nın bir yerinde vatandaşın yaşayacağı sıkıntıdan bizler sorumlu olacağız. Yani, vatandaş yönetimin ayağına gelmeyecek. Gelse bile sadece çay içmek için gelecek. Biz hizmeti vatandaşın ayağına götüreceğiz.

 

AVRUPA FONLARIYLA BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

 

  Bey Balta, “Gölbaşı’nda değişim mevcut bütçe ile olmaz.  Gölbaşı Belediyesi 72 milyon tl. bir bütçeye sahip, bütçeyi büyütme noktasında  kullanılmayan başta Avrupa Birliği fonları olmak üzere birçok fondan faydalanacağız. Bu tür fonları ve diğer hibe fonlarını kullandığımız taktirde bütçemiz 72 milyon tl. değil, 720 milyon tl. olacak. Bu sayede Gölbaşı için öngördüğümüz birçok projeyi hayata geçirebileceğiz. Gölbaşı nı dünya kenti haline getireceğiz. Bütçe rakamının artmasında ilçenin sahip olduğu turizm, eğitim ve sanayi potansiyelini ön plana çıkaracağız. İlçede ikamet eden birçok işadamları, siyasiler ve bürokratlar var.  Bunlarla işbirliği içerisinde belediye gelirlerini artıracağız.

 

GÖLBAŞI ÜNİVERSİTE KENTİ OLACAK

 

  Bey Balta; “Gölbaşı’mızda 2 üniversitemiz var. Yakında Fatih Üniversitesi’nin Örencik-Gerder arasında kurulmasıyla Gölbaşı’mızın 10 bin olan öğrenci potansiyeli 30 bine çıkacak. Bunun için  öğrencilerimizi  Gölbaşımızda tutabilmek için sosyal tesislerine ihtiyaç vardır. Sinema ve kongre salonları, tiyatro ve çeşitli spor aktiviteleri  ile sosyal belediye olacağız. Mogan Gölü kenarına oteller, Fuar alanları, Su Ürünleri Müzesi, Botanik Park, Kır Kahveleri, Kültür ve Sanat Sokakları yapacağız. “

 

GÖLBAŞI ESNAFI SİNEK AVLAMAYACAK.74 PARSELİ 3 AY İÇİNDE ÇÖZECEĞİZ

 

   Bey Balta, esnaf ve sanatkarları destekleyen projeleri anlatarak, “Gölbaşı aynı zamanda ticaret ve sanayi merkezi olacak.  Bunun için ticaret merkezleri,  Ahiboz Organize Sanayi Bölgesi oluşturarak esnafa ve sanatkara sınırsız destek vereceğiz.  4 milyon Ankaralıyı Gölbaşı’na getireceğiz.25 bi gencimize iş istihdamı sağlayacağız. Karşıyaka Mahallesi 74.parseli ilk 3 ayda çözeceğiz.” Dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.