Gölbaşı :
z     z
31 Aralık 2015, 07:00
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Boş zamanınız varsa, kurslarda var!

Boş zamanınız varsa, kurslarda var!

 

Gölbaşı Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından verilen kurslar büyük ilgi görüyor.

 

 

Arıcılık Kursu Devam Ediyor

 

Halk Eğitimi Merkezi Bünyesinde Açılan Arıcılık Kursu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Devam Ediyor.

 

Halk Eğitimi Merkezi Bünyesinde, 47 kursiyerin katılımıyla 12 Aralık 2015 tarihinde açılan Arıcılık Kursu, haftada 16 saat olmak üzere Cumartesi ve Pazar günleri Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi´nde 10 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek. Kurs bitiminde yapılacak olan sınavda kursiyerlere belge verilecek.

 

Ayrıca yeni dönem kurs kayıtları devam etmekte olup 10 Ocak 2016 tarihinden sonra yeni kurslar açılacaktır.

 

 

Deri Tablo Kursu Devam Ediyor

 

 

Halk eğitimi merkezi tarafından açılan deri tablo kursu devam ediyor.

 

Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından açılan ve toplamda 280 saat sürecek olan Deri Tablo Kursu 20 kayıtlı kursiyerle çalışmalarına devam etmektedir. Halk Eğitimi Merkezi Öğretmenlerinden Hatice Şahinkaya tarafından verilmekte olan kurs 19.01.2016 tarihine kadar devam edecektir. Kurs bitiminde yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere belge verilecektir.

 

Ayrıca ikinci dönem için Deri Tablo Kurs kayıtları devam etmekte olup 19.01.2016 tarihinden sonra yeni kurs açılması planlanmaktadır.

 

 

Satranç ve model uçak kursu büyük ilgi gördü

 

 

Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan Satranç ve Model Uçak Yapımı Kursu yoğun ilgi gördü.

 

Usta Öğretici Muzaffer Karadağ tarafından çocuklara yönelik olarak Halk Eğitimi Merkezinde  açılan Satranç Kursu’na çocuklar büyük ilgi gösterdi. Yaşları 8 ile 14 arasında değişen çocuklar hafta sonlarını boş geçirmektense böyle bir kursa katılmanın daha anlamlı olduğunu ifade ederken kurs hocası Muzaffer Karadağ ise Satrancın bu yaştaki çocukların zihinsel gelişimine katkı sağladığını söyledi.

 

Ayrıca gene Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde açılan Model Uçak Yapımı kursu da her yaştan insan için ilgi gören bir diğer kurslardan. İnsanların el becerisinin bu sayede geliştiğini ifade kurs öğretmeni  Aslan Ayyıldız, kursa yönelik ilgiden dolayı mutlu olduğunu belirtmekle beraber ikinci dönemde de yeni kurs açılacağını söyledi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.