Gölbaşı :
z     z
25 Aralık 2015, 18:13
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Seğmenler, Atam, Vatan uğruna ölmeye geldik! dedi

Seğmenler,  Atam, Vatan uğruna ölmeye geldik! dedi

 

      Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 96. Yılı Başkentte çeşitli etkinliklerle kutlanacak.  Gölbaşı’ndan da partiler arasında sadece  CHP İlçe Teşkilat Başkanlığı  etkinlik yapacağını açıklarken,  İlçedeki Sivil Toplum Örgütlerinden de bir ses çıkmadı.

 

      Atatürk’ün Ankara’ya gelerek Seğmenler  ve Ankaralılar tarafından karşılanarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasıyla başlayan ve büyük zaferle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti için  başta Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları ile bu vatan uğruna şehit olan tüm vatanseverler için mevlit okutulacak.

 

CHP Gölbaşı  İlçe Başkanı Nuriye Atabey tüm partilileri ve Gölbaşı halkını  Bahçelievler Mevlana Cami'nde Cuma namazı önce saat 11:00'deki  mevlit programına davet etti.

 

         Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk Samsun’dan yola çıktıktan sonra son durak olan Ankara’ya gelirken Beynam’da 1 gece konakladıktan sonra ( Şu anda Atatürkevi olarak duruyor)  Gölbaşı üzerinden (GÖLHAN yanı-Şu andaki Belediye Binası yanı) ) Dikmen sırtlarına ulaşmış Ankaralı seğmenler tarafından karşılanmıştır.

 

   Atatürk Seğmenlere neden geldiklerini  sormuştur.  Seğmenler hep bir ağızdan şöyle demiştir.

 

      'Atamızı  görmeye geldik vatan uğruna ölmeye geldik' dediler.

 

Ankara’nın değişik ilçelerinde Atatürk’ün Ankara’ya gelerek, Kurtuluş Savaşı’nı başlatması ile ilgili olarak  değişik etkinliklerde yapılarak kutlanacak.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.