Gölbaşı :
z     z
09 Aralık 2015, 12:32
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'ndaki şehit evi ziyaret edildi

Gölbaşı'ndaki şehit evi ziyaret edildi

 

Gölbaşı’na şehit ateşi düştü…

 

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’nın açtığı hendekleri kapatmak ve barikatları kaldırmak için operasyon yapan güvenlik güçlerine teröristler ateş açtı, Özel Harekat polisi 38 yaşındaki Mesut Demirkan şehit oldu.

 

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı süren Fırat Mahallesi’nde hendekleri kapatmak ve barikatları kaldırmaya çalışan polis ekiplerine  öğleden sonra PKK’lı teröristler tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Açılan ilk ateşte biri ağır 2 polis memuru yaralandı. Yaralı polisler Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis memurlarından durumu ağır olan, Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Çorum nüfusuna kayıtlı Mesut Demirkan, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.

 

Mesut Demirkan'nın Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki evine acı haber verildi. Evli ve 3 çocuk babasın olan şehit Mesut Demirkan'ın Ankara'nın Gölbaşı ilçesi Eymir Mahallesi TOKİ Konutları Dalaman Sokak'taki evine şahadet haberi yetkililer tarafından verildi.

Türk bayraklarının asıldığı şehidin evi önünde de 112 Acil Servis ekipleri ve ambulans bekletildi. Ailenin yakınları ve vatandaşlar, acıyı paylaşmak üzere şehidin evine akın etti. Şehit Mesut Demirkan'ın yaklaşık 16 yıldır polis memuru olduğu ve görev yaptığı Ankara'daki Özel Harekat Daire Başkanlığından 45 günlük geçici görevle 17 gün önce Mardin’e gönderildiği öğrenildi.

 

Şehidin Gölbaşı'ndaki evininin önüne taziye çadırı kurulurken, Ak Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay şehit evine gelerek aileye başsağlığı diledi.

 

BAŞKAN DURUAY TAZİYE'YE GİTTİ

 

 Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Şehit Mesut Demirkan’nın Gölbaşı Toki konutlarındaki evine giderek ailesine başşağlığı diledi. Başkan Duruay acısını şu sözlerle dile getirdi ; "Şüphesiz ki milletimiz kahraman şehidimizi hiçbir zaman unutmayacak, sonsuza kadar saygı ve sevgiyle hatırlayacaktır. Aziz şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı ve sabırlar dilerim"

 

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU TELEFONLA ARAYARAK BAŞSAĞLI DİLEDİ

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu şehidin ailesini telefonla arayarak baş sağlığı diledi. Ayrıca Başbakanlık tarafından şehit ailesine uçak tahsis edilerek Mardin'de düzenlenecek olan cenaze törenine gitmeleri sağlanacağı öğrenildi.

 

ŞEHİT MESUT DEMİRKAN ÇORUM'DA TOPRAĞA VERİLDİ...


Nusaybin’de şehit edilen Özel Harekat polisi Mesut Demirkan, Çorum’da törenle toprağa verildi. Şehidin babası Abdullah, “O benim tek yavrumdu” diye feryat ederken, anne Zeynep ile eşi Zehra ve çocukları Zeynep (12) ve Rabi (8) tabuta sarılarak gözyaşı döktü

 

Babalarını uğurlarken yürekler parçalandı!

 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan Özel Harekat polisi 38 yaşındaki Mesut Demirkan, memleketi Çorum’da törenle toprağa verildi. Şehit Demirkan için ilk tören Mardin Emniyet Müdürlüğü’nde yapıldı. Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Lütfullah Pekcan, “Bugün şerefle dalgalandırdığımız ay yıldızlı bayrağımızı ne büyük kahramanlıklarla bizlere emanet edildiğini idrak etmenin bilinci içerisindeyiz. Şehit ve gazilerimizi daima şükranla anıyoruz. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz” dedi. Şehidin eşi Zehra Demirkan tören boyunca gözyaşı döktü.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.