Gölbaşı :
z     z
03 Aralık 2015, 17:55
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda engelli sorunu kalmayacak

Gölbaşı'nda engelli sorunu kalmayacak

 

Gölbaşı Belediyesi, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşlara yönelik bir eğlence programı düzenledi.

 

Düzenlenen programa Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Jandarma Komutanı Uğur Avcı, Gölbaşı Emniyet Müdürü Levent Alıcı,Gölbaşı Müftüsü Adem Karakelebek, Gölbaşı Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi ilçe başkanları, belediye birim müdürleri ve çok sayıda Engelli vatandaşkatıldı. Programda Tuana Beyriboy isimli çocuk, engelli bir çocuğun annesine yazdığı mektubu seslendirdi. Programda Gölbaşı Belediyesi Engelliler Halk Müziği Korosu konser verdi. Yerel sanatçı Ekrem Kara’da seslendirdiği Ankara türküleri ile gelen davetlileri eğlendirdi.

 

“ENGELLİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay yaptığıkonuşmada engelleri kaldırmak için çalıştıklarını söyledi. GölbaşıBelediyesi’nin engelli vatandaşlar için yaptıkları çalışmalara değinen Başkan Duruay şunları söyledi:“ Gölbaşı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza birçok hizmetler sunduk. Her zaman onların yanlarında olduk. Göreve gelir gelmez engelli vatandaşlarımızın yanlarında olacağız demiştik. Bunu hemen gerçekleştirerek engelli vatandaşlarımız için yer tahsis ettik ve burada engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına el uzattık. Engelli kardeşlerimizin hepimizin birer parçası. Engelli olacağımızı unutmadan onların hayat şartlarınıunutmadan, onların hayatını daha kolay, daha iyi hale getirmek için elimizden gelen ne varsa yapmalıyız.’’ İfadelerini kullandı.

 

Programda İşaret Dili kursu kursiyerlerine katılımcılar  tarafından sertifikaları verildi, ayrıca Gölbaşı Belediyesi Engelliler Halk Müziği Korosuna çiçek takdim edildi. Program sonunda davetlilerle yemek ikramında bulunuldu

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.