Gölbaşı :
z     z
02 Aralık 2015, 21:53
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı organik tarımda iddialı olacak...

Gölbaşı organik tarımda iddialı olacak...

 

ORGANİK ÜRÜNLERDE İHRACAT HAZIRLIĞI

 

             Gölbaşı'nda  2010 yılında organik tarım için yatırım yapan bir firma beş yıl sonra ihracat için kolları sıvadı.

 

            Gölbaşı’nda 17 bin dekar alanda organik tarım yapan işletme bu yıl Avrupa pazarında kendini tanıtmaya başladı. Küçük miktarlarda ihracat da yapan işletme, Avrupalı alıcıları bekliyor. Elma, armut, kayısı, üzüm, kiraz, ceviz gibi meyvelerden aspir ve buğday gibi hububata, aromatik bitkilerden hayvansal ürünlere kadar birçok organik ürün üreten işletme, Avrupa’ya katma değeri yüksek işlenmiş ürün pazarlamak istiyor.

 

            Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, işletmeyi ziyaret ederek, işletme yetkilileriyle bilgi alış verişinde bulundu. Stratejik alan olan tarım sektörüne uzun vadeli yatırımlar yapılmasını beklediklerini belirten İl Müdürü Korkmaz, son dönemde tüketiciler tarafından özellikle organik tarım üzerinde durulduğunu ve organik ürünlerin önemsendiğini belirterek, il müdürlüğü olarak bu alanda yatırım yapılmasını istediklerini söyledi.

 

            İşletmeye üniversiteler, araştırma enstitüleri ve il müdürlüğü ile sürekli iletişim halinde olmalarını tavsiye eden İl Müdürü Korkmaz, alternatif enerji kaynaklı seralara verilen destek hakkında da bilgi vererek, bu yönde yapılacak yatırımların da faydalı olacağını sözlerine ekledi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.