Gölbaşı :
z     z
24 Kasım 2015, 00:59
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Öğretmenler Günü kutlanıyor...

Öğretmenler Günü kutlanıyor...

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçe de çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlik Gölbaşı 75. Yıl Öğretmenevi’nde yapılacak.

 

Saat 18.00 de başlayacak olan etkinlikte, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yanı sıra, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, Emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi verilmesi, Öğretmenlerden oluşan müzik korosunun sunumu yer alacak.

 

Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle birer mesaj yayınladılar.

 

“İnsanlığın kendini geliştirmek için keşfettiği en etkili vasıta olan eğitimi, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, büyük bir sabır ve özveriyle sunan, onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız, saygın kişilikleriyle yüreğimizde yaşattığımız değerli Öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı da şöyle;

 

“Milletlerin geleceğe umutla bakabilmesi, nitelikli, iyi eğitimli, çalışkan, yeniliklere ve rekabete açık bireyler yetiştirmesi ile doğrudan ilgilidir.

 

Bugün okul sıralarında oturan evlatlarımız, gerek Gölbaşımızın gerekse Türkiye’mizin modern geleceğini inşa edecek ve yöneteceklerdir.

 

Geleceğe güvenle bakan ülkemiz için öğretmenlerimiz, nitelikli insan kaynaklarının oluşmasında, gelişmesinde ve yetişmesinde; en büyük, en önemli paya sahiptir.

 

Önce kalpleri imar ve inşa eden sonra akla hitap eden öğretmenlerimizin, emekleri ve özverileri sayesinde aydınlık yarınlara güvenle bakmamızı sağlayan öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.