Gölbaşı :
z     z
20 Kasım 2015, 13:29
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bu terör olayları sanki Gölbaşılıları ilgilendirmiyor mu!

Bu terör olayları sanki Gölbaşılıları ilgilendirmiyor mu!

 

Türkiye nereye gidiyor?

ETNİK IRKÇILARLA – DİNCİLERİN HEDEFİNDE T.C. VAR…

 

   Tüm gazeteleri okuyun, hükümet yanlısı olanı, yanlısı olmayanı, ortada durup işini yapanları da okuyun…Sonucunda ALGI diye bir sözcükte son yıllarda kamuoyunun gündeminden düşmüyor… Olmayan bir şeyi oluyor gibi sunmak ve toplumu inandırmakta bir algı,  olan bir şeyi de sunup toplumu inandırmakta  bir algı…iyi de İt izi, At izine karışınca nasıl doğruyu bulacağız!

 

  Türkiye'nin  siyaseti olduğu gibi, Gölbaşı siyaseti de fabrika ayarlarına dönmeli…

   Herkes partisinin kuruluş tüzüğü/ duruşu karşısında, yalakalık ve işbirliği yapmadan adam gibi durabilmeli?

 

     Zaten yaşananlardan yüzde 51 iktidar sorumluysa yüzde 49'da muhalefet gurupları sorumludur.

     Kısacası siyasetçiler bu ülkenin gidişatından sorumludur..Vatandaş hiç sorumlu değilmi! diyen varsa da, değil kardeşim, sen vatandaşın önüne düşerek, İl ve  İlçe Başkanı oldun, Meclis Üyesi Oldun, Belediye Başkanı oldun, Milletvekili oldun, Bakan oldun, Başbakan oldun, Cumhurbaşkanı oldun...HERŞEYDEN SORUMLUSUN!

 

Bu ülkenin gittiği yerden sizler sorumlusunuz...

 

Bu kadar kaos ve belirsizlik derin bir gelecek endişesi oluşturuyor toplumumuzda…

 Her sabah terör olayları haberleriyle uyanan insanlarımız, yatarken de yine terör olaylarını dinleyerek uyuyor…Anlaşılan insanlarımız bu terör olaylarından bıkana kadar böyle dinleyip, oluşan  algıyla hipnotize olacak… ve ”YETER ARTIK…....” denilecek yere doğru götürülüyor!

 

     Benim diyeceğim şudur ki Gölbaşı nereye gidiyorsa, Türkiye’de oraya gidiyor! Nereye gittiğini gören bilen var mı? diye sorsam, AK Parti hükümeti başta olmak üzere TBMM çatısı altındaki milletvekillerine teslim ettiğimiz Türkiye gidiyor bilinmeyene doğru!

 

  Gidişattan endişe duyan Gölbaşılılar olduğu gibi, hükümet çalışmalarına gururla bakan hemşehrilerimizde vardır.  Türkiye’nin gelecekte başına büyük bela olacak olan terör örgütlerinden birisi daha olan IŞİD/DAİŞ’ın yaptıkları canavar ruhlu katliamlar karşısında sevilenlerde var, üzünlerde var…

     Türkiye’de bu terör örgütüne karşı yapılan anketlerde Türkiye nüfusunun yüzde 8'i oranında sempati ile bakan varmış..Yüzde 18’lik kesimde çekimser kalıyor. Bu önemli bir nüfusa tekabül ediyor...

 

    Ülkemizde 30 yıldan beri bölücü faaliyetler sürdüren PKK’dan sonra en tehlikeli terör örgütü bu IŞİD ya da DAİŞ adı her ne zıkkımsa İsrail'e karşı sesini çıkartmıyor! Bu tuhaf bir durum değil mi sizce de...

 

     PKK terör örgütü doğu ve güneydoğu’da etkili olurken, IŞİD terör örgütü Orta Anadolu Bölgesi ağırlıklı olmak üzere Marmara, Karadeniz bölgelerinde sempatizanları ağırlıkta… Yani,  Hükümet/T.C. Devleti  bu terör örgütleriyle mücadele verirken, aynı zamanda sempatizanlarının radikalleşmesini önlemek içinde  mücadele vermek durumunda kalacak.

 

İki terör örgütünün ortak buluştuğu nokta ise TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİDİR…

  Birisi Kürtlere özerklik diyor, T.C.’yi tanımak istemiyor, diğeri Şeriat diyor T.C.’yi tanımak istemiyor…

  Yani, sonucunda hedefte Türkiye Cumhuriyeti Devleti var…

 

Bugün IŞID’a ya da PKK’ya sempati ile bakan hemşehrilerimiz,  bir öfkenin, bir kinin, bir intikam duygusunun esiri altında, kendi geleceklerini düşünmüyor…

 

1 Kasım 2015 seçimleri öncesi Ankara’da patlayan canlı bombalarla 112 kişi katledilmişti. Geçen hafta da aynı kanlı terör örgütü Fransa’da katliam yaptı. 132 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce yaralılar var…

 

Biri yurtiçinde, biri yurtdışında olan bu patlamalara karşı ülkemizde sevinenlerde oldu, sempati ile bakanlarda,  lanetleyip üzülenlerde oldu…

 

Bu olaylar kimi zaman Türkiye  milli maçında, kimi zaman dostluk maçlarında kendini çok bariz birşekilde gösterdi…Bu durum ülkemiz açısından olduğu gibi milletimizin birliği ve dirliği açısından da çok önemli bir gösterge olmasına karşı hükümet tarafından hangi tedbirler alınıyor, alınacak hiç açıklanmadı.

 

Mesala:       Ankara’da yapılan terör  sonucu 112 yurttaşımızın katledilmesi, yüzlerce vatandaşımızın yaralanmasının haftasında  Türkiye  -İzlanda  ile Konya’da oynanan milli  maçta teröre tepki ve yaşamını yitirenlere karşı saygı duruşunda,  türibindekilerin çoğu  ıslık ve tekbir sesleriyle saygı duruşu engellenmek istedi...

 

  İstanbul’da oynanan Türkiye –Yunanistan dostluk maçı öncesi Paris Katliamında ölen 132 kişi  için yapılan saygı duruşu yine ıslık ve tekbir sesleriyle kesilmek istendi.

 

     Bu kadar öfke, bu kin, bu nefret bu milleti nereye götürüyor? Bu kin, nefret...duyguları siyasetçiler tarafından bilerek mi ekiliyor!

 

    Türkiye'yi nereye görüteceği yer bellidir, KAOS!             Toplumsal enerjilerimizi böyle  negatif olaylara harcatanlara lanet olsun!

 

Bir tarafta bölücü örgüt PKK, bir tarafta dinci örgüt DAİŞ/IŞİD Türkiye’yi  silahlı ve kültürel anlamda kuşatırken hükümet politikaları, devleti yönetenler ne yapacak? Her geçen gün bu kin, nefret, öfke duygularını kabartacak söylem ve eylemler mi olacak yoksa bu ülkenin ve milletin birliği bütünlüğü için artık sözlerin bittiğini görebilecek mi?

 

Zira, T.C. düşmanları birleşmiş bölge bölge sempatizanlarını bulmuş…

 

Tüm sorumluluk yerel ve genelde siyaset yapanlarla,  hükümet politikalarını uygulayanların olup,  Duyarlı vatandaşlar olarak bizler   gelecek kaygısının  giderilmesini ancak temenni edebiliyoruz, başka elimizden gelen birşey yok.

       umutlu bir şekilde söyleyelim yine;  birlik ve dirliğimizin bozulmaması dileğiyle…

 

TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE NEREDE NASIL OLURSA OLSUN,  LANET OLSUN...

 

Sevgi ve saygılar sunarım

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.