Gölbaşı :
z     z
20 Kasım 2015, 12:04
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

El emekleri, göz nurları kendi pazarlarında...

El emekleri, göz nurları kendi pazarlarında...

 

Gölbaşı’nda yaşayan kadınlar tarafından  üretilen  çeşitli yiyecekler ile el işi ürünleri her hafta Perşembe günü  Hünerli Eller Pazarı’nda satışa sunuluyor.

 

Gölbaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezi’nde hizmet veren Hünerli Eller Pazarı’nda Ankara’ya has yöresel ürünler alıcılarını bekliyor. Gölbaşılı hanımların evlerinde özenle hazırladıkları ürünler, Aile Yaşam Merkezi’nde kurulan stantlarda sergileniyor. Pazarda satışa sunulan ürünler arasında bazlama, baklava, börek, gözleme, yaprak sarması ve çeşitli pastaların yanı sıra el işi nakışlar, el oyaları, çeyiz takımları ve çeşitli köy ürünleri de bulunuyor.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise yaptığı açıklamasında vatandaşları el emeklerinin sergilendiği Hünerli Eller Pazarı’na davet ederek, “Sergilenen tüm ürünler yöresel ve organik olmakla birlikte annelerimizin, kardeşlerimizin özenle hazırladığı ürünler. Her Perşembe pazarımızı ziyaret edecek olan Gölbaşılı vatandaşlarımız, köy ürünleri yiyecekleri, el emeği ürünleri ilk elden alma fırsatı bulacaklar” ifadelerini kullandı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.