Gölbaşı :
z     z
12 Kasım 2015, 23:54
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Köprülü kavşak projesi neden değişti!

Köprülü kavşak projesi neden değişti!

 

    Gölbaşı Konya Yolu 2. Km. de yapımı devam eden Serkent  (79. Cad.) kavşağında yeni bir proje uygulanmaya başlandığı ve bu yeni proje ile Mogan Gölü doldurulup,  özel mülkiyetlerin kamulaştırmadan işgal edildiği öne sürüldü.

 

       Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Konya Yolu köprülü kavşakları inşaatı devam ediyor.  Serkent Sitesi’ne giden 79. Cadde kavşağında ilk projeden vazgeçildiği, müteahhit firmaya " iş çıkarmak " amacıyla 2. yeni bir proje uygulamaya konulduğu iddia edildi.

 

    Yeni proje ile birlikte köprünün ayaklarının uzatıldığı  özel mülkiyetlerinde işgal edildiği  belirtildi.  Köprü inşaatının Mogan Gölü tarafında da ayakların uzatılması için gölün içinin doldurulduğu ve sosyal tesislere giden yolun kapatılarak  Karaoğlan kavşağına yönlendirildiği öne sürüldü.

 

   Kavşak inşaatı bölgesinde arazisi bulunan vatandaşlar yürütmeyi durdurmak için mahkemeye dava açmaya hazırlanıyor. Mogan Gölü kıyısındaki bazı işletmeciler de tesislerine giden yolun aynı yerde korunmasını isterken, “Karaoğlan kavşağından göl kıyısındaki  sosyal tesislere giriş çıkış olmazsa, işletmeye kilit vurmamız gerekecek!  Hiçbir neden yok iken birinci projeden neden vazgeçildi?  diyerek,  ilgili ve yetkililerden mağduriyetlerinin göz önünde bulundurularak  1. projenin uygulanmasını  istediler.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.