Gölbaşı :
z     z
12 Kasım 2015, 00:58
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nın Çirkin Yüzünü gören yok mu!

Gölbaşı'nın Çirkin Yüzünü gören yok mu!

 

        Gölbaşı Sanayi Sitesi’ni otobandan gören vatandaşlar,  çöplük haline getirilmiş alanları görünce “Gölbaşı bunu hak etmiyor.” dediler.

 

     Sanayi Sitesi ile Eymir Gölü arasında kalan yeşil alandaki bölüm  adeta çöplük gibi kullanılıyor. Her türlü sanayi ve inşaat atıklarının yanı sıra,  hurda araçlarında yer aldığı bölge turizm bölgesi Gölbaşı’nda tüm değerleri aşağıya çekiyor.

 

    Otobandan Mamak yönüne giden vatandaşlar, Gölbaşı’nın çirkin yüzü olarak adlandırdığı Sanayi Sitesi arkasının bazı vatandaşlar tarafından işgal edildiğini de belirterek,  “Bu güzelim doğal alan hem kirletiliyor, hem de işgal ediliyor. Yetkililer ve etkililer buna neden sessiz kalıyor bir türlü anlayamadık. Bu zihniyetle mi Gölbaşı turizm kenti olacak.” dediler.

 

    Büyükşehir Belediyesi'nin yıllardan beri proje uygulanacağız söylemlerinin bulunduğu 4 parselde bulunan sanayi sitesinin arka tarafında bulunan hurdalık ve çöplükler ile  işgaller için belediye meclis üyelerinin harekete geçmesi gerektiği belirtilirken,  bu alanın görüntü kirliliği oluşturmasının önüne ne zaman geçilecek? sorusu halen gündemini koruyor.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.