Gölbaşı :
z     z
10 Kasım 2015, 12:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Atatürk'ü böyle andık...

Atatürk'ü böyle andık...

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılında Anıtkabir'de düzenlenen devlet töreniyle anıldı. Gölbaşı'nda da birçok siyasi ve sosyal dinamik basına yazılı, telefonla ya da sosyal medya da   mesajlarla andı.. Mesajla  bile anmayan siyasiler ve bürokratlar da vardı!

 

  Gölbaşı’nda her dönem yapılan aynı etkinlikle anma programı düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan anma programı gerçekleştirildi.    Atatürk'ü anma programına Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Levent Alıcı, İlçe Garnizon Komutanı Yzb. Uğur Avcı, İlçe Mili Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı,  AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, Birim Müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

   Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay hem yazılı, hem de telefon mesajıyla Atatürk’ün ölüm yıldönümünü anarak, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü  ebediyete intikalinin 77. Yılında bir kez daha  minnet, saygı ve rahmetle anıyorum.”dedi.

 

KAYMAKAMLIK İNTERNET SİTESİ'NDE GEÇ VERİLEN 10 KASIM MESAJI

 

Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan'ın  kaymakamlığın resmi internet sitesinden  10 Kasım'da öğleden sonra  yazılan mesajı  şöyle;

"Türk milletine önderlik yaparak Anadolu'yu yeniden vatan haline getiren, milleti kendi iradesine sahip çıkma gücüne kavuşturan, büyük Devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, ebediyete uğurlanışının 77. yıldönümünde minnet ve şükranla anıyoruz."dedi.

 

    Diğer taraftan  AK Parti  İlçe Başkanı Osman Karaaslan sosyal medya hesabında bir afiş paylaşarak, “ Türk Milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü  vefatının 77. Yılında rahmetle anıyorum.” dedi.

 

   CHP İlçe Başkanı Ümit Atak ise sosyal medya hesabından Atatürk’le ilgili değişik bağlantılar paylaştı.

CHP Gölbaşı İlçe Örgütü ‘nün sosyal medya hesabında ise “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ölümsüzlüğe yürüyeli 77 yıl oldu....Cumhuriyet için; en umutsuz anda bile inançlı ve kararlı olmayı bize miras bıraktı...‪#‎anıyoruz” denildi.

 CHP Gölbaşı İlçe Örgütü Atatürk Anıtı önünde toplanarak saat 09.’u 05 geçe 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı’nı okudu.

 

CHP Gölbaşı İlçe Eski Yöneticisi Bayram Duman ise “Ne senden vazgeçeriz Nede Eserlerinden.Yılmayacağız.”  diyerek sosyal medya hesabında Atatürk’ün ölümü ile ilgili mesaj veremeyenleri  sert bir tepki vererek eleştirdi.  Bayram Duman  “Sayfalarında, ATATÜRK ve 10  ,Kasıtlı olarak Anamayan, Beğenemeyen veya Siren sesinden rahatsız olan GAFİLLER, Hazımsızlığınız Yine Çok belli oluyor.Çağdaş Medeniyet var oldukça oda varolacak.Sizin yerinizede ATATÜRK ü saygıyla anıyorum.”dedi.

 

    Sosyal Medya hesabı olmayanlardan  GÖL-DER Eski Başkanı İsa Ömercan, Mogan Bıçak işletmecisi M.Turhan Tuncay,  Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı Hulusi Gürpınar,  Gölbaşı Jandarma Eski Komutanı Emekli Yzb. Hami Aydoğdu, Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik anma mesajları verdiler...

    Belediye Eski Meclis Üyesi  Mehmet Atak'ta sosyal medya hesabından anıtkabir ziyareti fotoğrafını servis ederek  "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıldönümünde rahmetle minnetle yad ediyorum"dedi

 

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.