Gölbaşı :
z     z
05 Kasım 2015, 23:05
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşılı Yozgatlılar siyasi hizmet peşinde...

Gölbaşılı Yozgatlılar siyasi hizmet peşinde...

 

 

   Gölbaşılı Yozgatlılar toplantı yaparak, seçim sonrası gelişmeleri konuştular. Gölbaşı Yozgatlılar Derneği’nde yapılan toplantıya Mevcut Başkan Murat Karakurt ile birlikte eski dernek başkanları ile üyeler katıldı.

 

      Yozgatlıların yerel ve Türkiye siyasetinde etkili olması için partilerdeki   hemşehrilerini destekledikleri  belirten  Yozgatlı yöneticiler  1 Kasım seçimleri sonrası hükümette en az 3 Yozgatlı bakan beklentileri içerisinde olduklarını belirttiler.

 

Yozgatlı da 3 Bakan beklentisi

 

Yozgat yeni dönemde yine Türkiye siyasetinde 8 önemli aktörle temsil edilecek

 

1 Kasım Genel Seçimleri sonrası tek başına iktidarı kazanan Ak Parti’de, Yozgatlı 7 isim ve birde MHP’den bir isim TBMM’de temsil hakkı kazandı. YSK’nın kesin sonuçları açıklaması sonrası Ak Parti’de hükümet kurma süreci başlayacakken gözler Cemil Çiçek’in, Bekir Bozdağ’ın ve Çiğdem Karaarslan’ın Bakan olabileceği ihtimaline çevrildi.

 

1 Kasım Genel Seçimlerine yine Yozgatlı isimler damga vurdu. Seçim sonuçları sonrası Ak Parti’de Yozgat’tan; Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Ankara’dan Cemil Çiçek, İstanbul’dan Hurşit Yıldırım, Samsun’dan Çiğdem Karaarslan ve MHP’de İstanbul’dan Ekmeleddin İhsanoğlu isimleri Yozgat’ın TBMM’deki temsilcileri olacak.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.