Gölbaşı :
z     z
29 Ekim 2015, 18:32
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Cumhuriyet Bayramı'nda anlamlı hizmet...

Cumhuriyet Bayramı'nda anlamlı hizmet...

 

 

BAYRAM TÜRKMEZ

 

GÜLBEN ERGEN’DEN GÖLBAŞILILARA CUMHURİYET HİZMETİ...

 

Ünlü  sanatçı  Gülben Ergen, kurdugu " Çocuklar  Gülsün Diye Derneği" aracılığı ile Gölbaşı’nda  yaptırdığı 2 derslik anaokulu’nun açılışını yaparak, bakanlık yetkililerine teslim etti.

 

 Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı sözleşme  kapsamında yardımseverlerin  bağışları ile 2 derslikli anaokulu yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devreden Gülben Ergen,  sözleşme kapsamında 29'uncu okulunu Gölbaşı TOKİ Adem Bilhan Ortaokulu bahçesine yaptırdı ve bugün yapılan törenle  bakanlığa devretti.

 

 Adem Bilhan Ortaokulu bahçesinde yapılan acılış törenine sanatçı Gülben Ergen'in  yanı sıra, Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Belediye Başkanı Fatih Duruay,Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Tuncay Morkoç,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı ve şube müdürleri, öğrenciler ile veliler  katıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’nın açılış konuşmasından sonra yardımsever Elvan Oktar, Dernek başkanı Gülben Ergen ve Bakanlık adına Daire Başkanı Tuncay Morkoç konuşma yaptı.

 

 Gülben Ergen 29'uncu okulu, Cumhuriyetin ilan edildiği Ankarada, Cumhuriyetin İlanının yıl dönümü olan 29 Ekim’de yapmalarının çok anlamlı oldugunu söyleyerek hedeflerinin 81 ilde 81 okul yaptırmak olduğunu söyledi.

 

 Milli Eğitim Bakanlığı  Daire Başkanı Tuncay Morkoç  yapmış olduğu konuşma da   Gülben Ergen’in eğitim sistemine okul yapmaktan daha fazla katkı yaptığını belirterek,  “Değerli sanatçımız ülkemizde okul öncesinin gülen yüzü olmuştur, yaptığı ve katıldığı programlar ve sosyal medyadaki katkıları ile okul öncesinin yaygınlaştırılmasında farkındalık yaratmış, bu eğitimin önemini tüm kitlelere anlatmıştır.” diyerek katkısı olanlara teşekkür etti.

 

 Program sanatçı ve yardımseverlere  plaket verilmesi ile son buldu.

 

 Törene katılanlar  gençler  ise Gülben Ergen ile fotoğraf çektirmek için  izdiham oluşturdu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.