Gölbaşı :
z     z
28 Ekim 2015, 13:55
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kutlu olsun milletime...

“Kutlu olsun devletime, Cumhuriyeti'n 92.yılı kutlu olsun”

Kutlu olsun milletime...

 

 

      Türkiye Cumhuriyeti’mizin kuruluşunun 92. yılını  kutluyoruz…

 

-Dünya üzerinde yaşamış ve yaşayan milletler arasında demokrat doğan yegâne millet Türklerdir.

-Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir.

 

                                   MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

  Türk milletinin küllerinden yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin  92. yılını kutlamanın  gururunu yaşamaktayız.

 

    Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir'in Cumhuriyet Bayramı'nda saat 19.30'a kadar halkın ziyaretine açık bulundurulacağını duyurdu.

 

          Atatürk Kültür Merkezi tören alanında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama programında bu yıl bir çok değişiklik yapıldı. Daha çok sivil çizgideki etkinliklerle gerçekleştirilecek törende, asker bu yıl ilk kez tank, top, uçak gibi araçlarla değil personel açısından çok daha güçlü ve kalabalık bir şekilde temsil edilecek. Tören programındaki bir diğer değişiklik ise geçmiş yıllarda çeşitli gösteriler gerçekleştiren öğrencilerin yerini profesyonel ekiplerin almasıyla gerçekleşecek. Halk oyunları gösterileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Bale sanatçıları tarafından sunulacak.

 

      Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Sosyal Medya da bir afiş paylaşarak, “ Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır.  M. Kemal Atatürk’ün sözünü paylaşarak, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”dedi.

 

      Gölbaşı'nda  Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye tarafından açıklanan kamu da bir kutlama programı bulunmuyor... .

 

       Haymana Yolu 5. km. de bulunan Özel Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Gölbaşı Kampüsü Konferans Salonu'nda okul tarafından hazırlanan kutlama proğramına Kaymakam Şahin Aslan tarafından vatandaşlar  davet edildi.

 

 Bazı etkinlikler var.

 

GÜLBEN ERGEN GÖLBAŞI'NA GELİYOR... CUMHURİYET TURNUVASI FİNAL MAÇI OYNANACAK...

 

      Gölbaşı  TOKİ Adem Bilhan Ortaokul bahçesinde 2 derslik yaptırdığı anaokulu'nun açılışı yapılacak.

      Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan sözleşme gereği bulduğu bağışlarla yaptırdığı okulu Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edecek." Cocuklar Gülsün Diye" isimli dernek kapsamında TOKİ Adem Bilhan Ortakokul'unda  yapılan  2 dersliğin  saat 14.00 de açılışı yapılacak.

 

       Gülben Ergen,  31 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Ankara Acity’de düzenlenecek olan imza günü ve söyleşide sevenleriyle bir araya gelecek olan Gülben Ergen, yeni albümünü de ilk kez Acity AVM ziyaretçileri için ücretsiz imzalayacak.

 

    Diğer taraftan Gölbaşı Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Kamu kurumları arasındaki Cumhuriyet Turnuvası final maçı oynanacak.

 

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI

 

SERVET ÇİMEN

AGED - Ankara Gölbaşı Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı

 

  Dünya da ve çevremizde yaşananlardan da daha iyi anlıyoruz ki yönü; bireyin özgürlüğü, bireyin aydınlanması ve demokrasi olan CUMHURİYET bir ve beraber olmanın çimentosu, tek adresidir.  Bu vesile ile bir kez daha bizlere bu CUMHURİYET'i armağan eden Büyük komutan ve devlet adamı M. Kemal ATATÜRK  ve silah arkadaşlarına minnet ve şükran duygularımı bildirir,  Türk halkının CUMHURİYET Bayramını  kutlarım.

 

BÜLENT ELİKESİK

Belediye Meclis Üyesi

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nızı kutlarım.  Cumhuriyetimizin kazanımlarından taviz vermeden kardeşçe, özgürce birlik içerisinde yaşamak dileğiyle...

 

İSA ÖMERCAN

GÖLDER Eski Başkanı-Serbest

 

   Küllerinden yeniden doğan Türk Milleti'nin  aydınlanmadan, özgürlüklerden, demokrasiden  yana kullandığı tercihini Cumhuriyet ile taçlandırarak, bugün kü Ortadoğu ülkelerine bakıldığında 92 yıl önce ne kadar doğru bir karar verildiği ortadadır.  O günün zorlu koşullarında Türk milletinin geleceği için doğru kararlar vererek varlığını yaşatan başta büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,  tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve o dönemlerde  TBMM'de görev yapan tüm milletvekillerini, bürokratları ve bu uğurda yoldaş olan  tüm  insanları saygıyla anıyorum.

 

murat ~ 28 Ekim 2015, 19:45

haymana yolu 5.km ye kim gidecek ya, bu okulun yerini bilen varmı? Gölbaşı merkezde neden kutlama olmuyor.

ahmet ~ 28 Ekim 2015, 17:54

Belediye neden bir etkinlik yapmadı acaba, gerçi bugüne kadarda yapan olmadı mhp li belediye bile yapmamıştı ancak bu yapılmayacak anlamına gelmiyor. belediye hüzünü ve çoşkuyu paylaşabilmeli.kutladım demekle olmuyor bu işler yöneticilikte

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.