Gölbaşı :
z     z
24 Ekim 2015, 13:08
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Cemil Çiçek, Mogan için umut oldu

Cemil Çiçek,  Mogan için umut oldu

 

                   Gölbaşı’nda ikamet eden Cemil Çiçek, kendini bir Gölbaşılı gibi hissedip, ilçenin sorunlarıyla yakından ilgileniyor.  Özellikle Mogan Gölü temizlenmesi konusunda da siyasi girişimlerini anlatan Çiçek’in çalışmalarını Belediye Başkanı Fatih Duruay’da  öve öve bitiremeyip, teşekkür ediyor.

 

   Gölbaşı Belediyesi’nin son zamanlarda en güzel yaptığı çalışmalardan birisi de Mogan Gölü kirliliğini sürekli gündemde tutmak olup, bu konu da gerek yazılı, gerek görsel basında açıklamalar yapan Belediye Başkanı Fatih Duruay kamuoyu desteğini de yavaş yavaş arkasına almaya başlarken, etkili ve yetkililerinde dikkatini çekmeye çalışıyor.

 

    Kamuoyu baskısıyla yetkilileri harekete geçirmeyi hedefleyen Fatih Duruay son olarak  tv5 kanalına çıkarak Gölbaşı’nda yaptıkları hizmetleri ve yapılacakları anlattı.

 

     En fazla üzerinde durduğu bir konu da Mogan Gölü’nün kirliliği olup,  20 yıl önce Gölün kirliliğinin tespit edildiğini ve temizliği için bir çalışma yapılmadığını belirtti.  Mogan Gölü’nün temizliği için bir sözleşme imzalandığını da belirten Fatih Duruay ilgili Bakanlıklara da teşekkür ederek,  “Bu çalışmalar ilçemizde de ikamet eden TBMM eski Başkanı sayın Cemil Çiçek’in öncülüğünde de takip ediliyor. “dedi.

 

   Gölbaşı’nın en büyük sorunlarından birisinin de Konya Yolu kavşaklı geçidi olduğunu belirten Duruay,  burası için de girişimler yapıldığını, bu sorunun çözülmesiyle birlikte Gölbaşı’nda otopark sorununun da önemli ölçüde çözüleceğini belirterek, “Gölbaşı’nın iki yakası bir araya gelecek.” Dedi.

 

         MOGAN GÖLÜ’NÜN KURTULMASINDA UMUT CEMİL ÇİÇEK’E KALDI…ÇALIŞMALARDA ÖNCÜLÜK YAPIP,  TAKİP EDİYOR..

 

 Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti İlçe Teşkilatı'nı Gölbaşı Öğretmen evinde kahvaltıya katıldı. Kahvaltıya Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan ve STK'ların temsilcileri katıldı.

 

Cemil Çiçek, Mogan Gölü temizliği ile ilgili sorulara da “Bakanlıkları ve Büyükşehir Belediyesini işaret ederek, “Burda herkesin sorumluluğu var,  Bu gölün temizlenmesi sadece Gölbaşı için değil, Ankara ve Türkiye içinde de lazım.”dedi.

 

Cemil Çiçek şunları söyledi.

 

“Gölbaşı Türkiye'nin en prestijli ilçelerinden biri olduğunu belirten Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek " Allah buraya bir nimet vermiş.Bir göl vermiş. Göl bir iki yıllık bir göl değildir.Buranın yüzlerce yıllık bir geçmişi var..

 

Dolayısıyla böylesi bir milli varlığın heba edilmemesi için ortada seçim falan yokken görevimde değil ben meclis başkanı  olarak tüm idare amirlerini burada topladım.   Çünkü buraya hizmet verecek birden fazla idare var. Bu idarelerin hepsinin birlikte karar vermesi  ve herkesin kendi yatırım programına alması lazım.  Devlet Su İşlerin sorumluluğu var derelerin ıslahı için, Büyükşehir Belediye burada ki kanalizasyonları bir planlama çerçevesine almalı, ayrıca Çevre Bakanlığı’nın sorumluluğu var. Burası önemli bir kültür merkezi olduğu için hemen kepçeyi  getirip temizleyemezsiniz çevreciler ayağa kalkıyor.Bu sazlıklar kesilir mi kesilmez mi o bile tartışma konusu , kesilirse doğal hayat nasıl gelişecek. Bunların hepsi özel bir proje  gerektiriyor. Sadece gölü temizleyin temizleyelim Eyvallah , sadece ayak üstü bir söz  ile olmaz. Bu gölün temizlenmesi sadece  Gölbaşı için değil Ankara için Türkiye için lazım bunu devlet yapacak . kaynağı da bulunmuş geri kalanı formalitesidir.Ama buda çok kolay değil"  dedi.”

oğuz özbek ~ 27 Ekim 2015, 16:14

Gölün Çamuru nereye dökülecek. Mogan Sel Kapanı , Moganın ana kaynağını kesti. Kızılırmak Hattından burayada su verirlerse Mogandan daha büyük olacak. Şimdi su tutmaya başladı.

Yüksel Karsli ~ 24 Ekim 2015, 14:08

Sayin Bakanim izleyin Youtube:Phonixsee Dortmund Hörde lütfen tiklayin ve izleyin saygilar. Yueksel-Karsli@live.de ben Akpartiliyim ve sonuna kadarda kalacagim uzun Adam seni Allah basimizdan eksik etmesin gucune guc katsin senin Allahina kurban olayim Türkiyeyi nerden nereye getirdin bunu gormeyenler zaten Körler

cemile ~ 24 Ekim 2015, 13:11

Sayın Fatih Duruay\\\\\\\\\\\\\\\'ın televizyondaki konuşmasını izledim, sunucuyu da izledim. bu konuşmayı fatih duruay kendi gücüyle değilde, ak parti kadın kolları başkanı, belediye özel kalemi ve belediye basın müdürü ayarlamış.sunucu bu siyasetçi ve müdürlerin isimlerini söyleyerek reklamını niye yaptı? Başkana ayıp olmuyor mu?

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.