Gölbaşı :
z     z
17 Ekim 2015, 18:59
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ankaralı Çorumlular TBMM için önce Gölbaşı'nda...

Ankaralı Çorumlular TBMM için önce Gölbaşı'nda...

 

 

   1 Kasım seçimleri için ilçeleri gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyip, kendilerini tanıtan milletvekilleri arasında en çalışkan olanları Çorumlulardan çıktı.

 

   AK Parti,  CHP ve MHP Listelerinden yeniden milletvekili adayı olan partililer  geçen seçim olduğu gibi bu seçim sürecinde de Gölbaşı’na sık sık gelerek,  bazen hemşehrileri ile buluşuyor, bazen de esnaf ve ev ziyaretleri yaparak, mahalle mahalle dolaşıyor.

 

     En çok gelenler arasında AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Murat Alparslan başı çekerken,  1 Kasım seçim listesinde yerini alan  Hayri Çağır,  CHP Milletvekili ve Milletvekili Adayı  Ali Haydar Hakverdi ile MHP Milletvekili Adayı  M.Hidayet Vahapoğlu sık sık Gölbaşı’na gelerek, hem partililerle buluşuyor, hem de vatandaşlara neler yapacaklarını anlatıyor.

 

   Bugün  Halk Pazarını AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ile ziyaret eden milletvekili Murat Alparslan, pazarcı esnafıyla buluşup,  pazar tezgahının arkasına da geçerek hamsi balığı sattı  alışveriş yaptı.  CHP Milletvekili adayı Ali Haydar Hakverdi ise yine Çorumlu Belediye Meclis Üyesi olan Bülent Elikesik ve partililerle birlikte esnaf ziyareti yaptı.  MHP Adayı M.Hidayet Vahapoğlu’nu ise yine Çorumlu Belediye Meclis Üyesi Lütfi Akşit hemşehrileriyle buluştururken,  AK Parti Milletvekili Adayı Çorumlu Hayri Çağır ise Gölbaşı’ndaki bazı Çorumlu ve partililerle birlikte esnaf ziyareti yaptı.

 

   Siyasi görüş ayrılıkları olmasına rağmen  Çorumluların genel olarak kullandıkları ortak söylem, “Çorumluyuz, ülkemizden de, milletimizden de,  birbirimizden de sorumluyuz. Yaşadığımız bölge olan Ankara’ya olduğu gibi, ülkemize  hizmet etmek istiyoruz.”diyorlar.

 

   Ankara genelinde en az 800 bin Çorumlu yaşıyor ve siyasi partiler hemşehri gurupları arasında sayıca en fazla olan Çorumluları siyasi haklarından yararlandırmak için yarışıyor.

Yüksel Karsli /Dortmund ~ 17 Ekim 2015, 22:01

Oyum Akp ye uzun adam senin Allahina kurban olayim Türkiyeyi nerden nereye getirdin ve tum Golbasinda bulunan karsli Aileme selamlar.Sayin Bahceli Karsli benim Amcam oluyor ellerinden opuyorum hastaligindan dolayi gecmis olsun dilegiyle

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.