Gölbaşı :
z     z
11 Ekim 2015, 12:55
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Katliamda ölü sayısı artıyor...

Katliamda ölü sayısı artıyor...

 

      KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin de aralarında bulunduğu, çok sayıda siyasi parti ve derneğin destek verdiği ‘Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi başlamadan önce  gerçekleşen terör saldırısı sonucu ölü ve yaralı sayıları konusunda farklı tespitler ortaya çıkıyor.

 

          Türk Halk Müziği sanatçısı Ruhi Su’ya ait  1 Mayıs 1977 yılı Taksim Katliamı için yazdığı  “Ellerinde pankartlar” isimli bestesinde yer alan “bu meydan kanlı meydan, ok fırladı çıktı yaydan, kalkın ayağa kalkın, biz şehirden siz köyden” sözlerini söyleyerek halay çektikleri  esnada 2 ayrı bomba patladı.

 

 Grubun toplandığı Ankara Garı’nda sabah saat 10.04’te 3 saniye arayla 2 canlı bomba kendini patlattı. Ortalığın kan gölüne döndüğü patlamalarda  Dün öğleden sonra yapılan Sağlık Bakanlığı açıklamasına göre “95 kişi hayatını kaybederken, 48’i ağır 246 kişi ise yaralandı. “diye açıklama yapıldı. Yeni bir açıklama yapılmadı.

 

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Saat 23.10 itibariyle, menfur saldırı sonucu 48'i yoğun bakımda 246 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Olayda 95 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir"

 

Bugün öğleye doğru yapılan açıklama da ise;  160 kişi tedavi de, 65 kişi yoğun bakımda,  Patlama anında  508 kişi hastaneye getirildi. 317 kişi taburcu edildiği Başbakanlık koordinasyon merkezinden açıklandı.

 

   HDP Eş Başkanı   Selahattin Demirtaş  bu sabah  ölü sayısını 128 olarak açıklarken, TTB ‘de dün akşam üzeri   97 ölü 400 yaralı  olarak açıkladı.

Rıza ÇELEBİL ~ 11 Ekim 2015, 15:33

Türkiyenin huzurunu bozmak için masum insanları hedef alan her türlü TERÖRE, işbirlikçisine, destekçisine, tetikçisine LANET olsun. ALLAHIN LANETİ ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN. Milletimizin başı sağolsun. İYİ İNSANLAR KAZANACAK, KÖTÜLER HER ZAMAN HER YERDE KAYBEDECEKTİR.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.