Gölbaşı :
z     z
09 Ekim 2015, 23:32
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

MHP'li Çorumlulardan destek sözü...

MHP'li Çorumlulardan destek sözü...

 

   MHP’li Çorumlu Milletvekili Adayı, MHP MYK Üyesi,  MHP Genel Sekreter Yardımcısı olan  Dr. M.Hidayet Vahaboğlu, Çorumluların buluşma yeri olan Salon 19’da hemşehrileri ile bir araya geldi.

 

           Gölbaşılı Çorumlular ile buluşan  Hidayet Vahaboğlu hemşehrilerinin MHP’yi neden desteklemeleri gerektiğini anlatarak,  “Çorumlu hemşehrilerimizi de Milliyetçi Hareket Partisi’ni desteklemeye çağırıyorum.”dedi.

 

   Toplantıya Belediye önceki  Başkanı Yakup Odabaşı,  MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi olan Çorumlu M.Lütfu Akşit ile Gölbaşılı Çorumlular toplantıda hazır bulundu.

 

HİDAYET VAHAPOĞLU KİMDİR?

 

Mustafa Hidayet Vahapoğlu, 17 Nisan 1956 tarihinde İskilip / Çorum’da doğdu.

 

İlk ve orta öğrenimimi yurdun muhtelif yörelerinde (Şırnak, Erciş,Konya) tamamladı.

 

Yüksek öğrenimini  Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde (1977), Lisans Üstü eğitimimi Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde (1983), Doktora eğitimimi Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde (Eğitim Yönetimi-Teftişi,Planlaması-1987) yaptı. Ayrıca 2000 yılında Milli Güvenlik Akademisini bitirdi. Silahlı Kuvvetler bünyesinde açılan muhtelif kurslara katıldı.

 

1979-2007 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığı başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kurum ve karargahları ile Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinde görev yaptı.

 

Kıdemli Albay rütbesinde iken, 7 Mayıs 2007 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisinden 23.Dönem Milletvekili adayı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinden ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğindeki görevinden kendi isteği ile emekli oldu.

 

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde Çorum ilinden MHP 2. Sıra Milletvekili adayı oldu.

 

Seçim sonrasında  Başdanışman olarak görevlendirildi.

 

8 Kasım 2009 tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 9.Olağan Büyük Kurultayı’nda  Merkez Yönetim Kuruluna seçildi.

 

2007-2011 yılları arasında muhtelif komisyon, grup ve bölge çalışmalarına katıldı.

 

4 Kasım 2012 tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 10.Olağan Büyük Kurultayı’nda  Merkez Yönetim Kuruluna tekrar seçildi.

 

21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. 30 Mart 2015 tarihinde yapılan MYK toplantısında MHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlendi.

 

21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 11. Olağan Büyük Kurultayında MYK Üyesi seçildi.

 

Vahapoğlu evli olup, iki çocuk babasıdır.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.