Gölbaşı :
z     z
11 Eylül 2015, 14:36
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kaymakam Cinbir, esnaflara saldıranları eleştirdi

“Gölbaşı'nda da lafını esirgemiyordu, Silifke de de esirgemiyor, doğru bildiğini söylüyor”

Kaymakam Cinbir, esnaflara saldıranları eleştirdi

 

Gölbaşı Kaymakamı iken  Silifke Kaymakamı olarak atanan Şevket Cinbir son günlerde Silifke’de yaşanan teröre lanet yürüyüşlerinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Kaymakamlık toplantı salonunda sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

 

Düzenlenen toplantıya AK Parti Silifke İlçe Başkanı Yusuf Türe, CHP Silifke İlçe Sekreteri Ersin Servi, MHP Silifke İlçe Başkanı Osman Oğuz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Yusuf Buldu, Silifke Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uçal Mavili, Silifke Ziraat Odası Başkanı Mahire Can, Silifke Bakalar ve Bayiler Odası Başkanı Zahide Doğan ve Silifke Mimarlar ve Mühendisler Odası Başkanı Mehmet Uyar katıldı.

 

    Kaymakam Şevket Cinbir toplantıdaki konuşmasından sonra yapmış olduğu yazılı açıklama da şunları söyledi.

 

Değerli Silifkeliler;


Son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Şehit olan yiğit evlatlarımızın acısı içimize kor gibi düştü. Bütün Türk Milletinin yüreği yanıyor, analar-babalar evlatlarını , gelinler yiğit kocalarını,çocuklar kahraman babalarını kaybetmenin ( aslında onlar çok yüce bir makama kavuştu ) acısıyla feryat ediyor, bakışları içimizi yakıyor, duruşları ve metanetleri gurur veriyor.


Milletçe teröre olan öfkemizi dile getiriyor, birliğimize uzanan kirli elleri şiddetle lanetliyoruz.


Bu Necip millet bu badireleri de aşma gücüne sahiptir. Bunun için en büyük güç kaynağımız birlik ve beraberliğimizdir.


Terörü lanetlerken yıllarca birlikte yaşadığımız, Anadolu’yu birlikte vatan yaptığımız, birbirimizle ekmeğimizi paylaştığımız terör ile ilişkisi olmayan doğu kökenli vatandaşlarımızın işyerlerini yakarak, yolunu kesip tartaklayarak terörün ekmeğine yağ sürdüğünü fark edemeyen kişi ve grupların tahriklerine kapılmamalı onlardan uzak durmalıyız.


Çocuklarımızı da alkolün esiri olmaktan ve bu kişilerin oyuncağı olmaktan korumalı ve onlara sahip çıkmalıyız.


Anaların ve babaların sahip çıkamadığı, aldığı aşırı alkolün etkisiyle işyerlerine zarar verenler hakkında gereğini yapmak ve bu çocukları daha büyük tehlikelerden korumak, İlçemizde son günlerde meydana gelen olayların tekrarlanmaması için oluşan toplumsal mutabakat ve duyarlılığın devamını sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.


Bu sorumluluk bilinciyle ilçemizdeki huzurun yeniden sağlanmasına katkı sağlayan; Siyasi parti ilçe başkanları ve oda başkanları başta olmak üzere herkese teşekkür ediyor, birlik ve beraberliğimizin devamı diliyorum." açıklamasını yaptı.

 

 

DİĞER HABER VE GÖRÜNTÜLER İÇİN   www.golbasininsesi.com  tıklayın

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.