Gölbaşı :
z     z
29 Ağustos 2015, 20:22
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kutlu olsun milletime...

“KUTLU OLSUN DEVLETİME...”

Kutlu olsun milletime...

 


93 yıl önce Büyük Taarruz (26 Ağustos 1922) başlamıştı.  26 Ağustos'ta başlayan 30 Ağustos 1922'de zaferle  sonuçlanan Büyük Taarruza katılan, Bu toprakları bize vatan yapan,  Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, İstiklal Savaşının kahramanlarını, şehitlerini saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz...


 

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlanıyor.

 

   Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın zafer bayramı ile ilgili mesajı vatandaşlara özgüven duygusunu yaşatırken,  Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan'da vermiş olduğu mesajda  Zafer Bayramı'nı Türk Milletinin onur ve gurur günü olarak belirtti.

 

   Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü ile ilgili vermiş olduğu mesajda, Türklerin Anadolu’yu 1071’de yurt edindiğini belirterek, zafer bayramını kutladı.

 

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar şunları söyledi.

 

“Türk tarihinde, 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan zaferle Anadolu’nun Türk yurdu olduğu tescillenmiş; yine 26 Ağustos 1922 günü başlatılan Başkomutan Meydan Muharebesi, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandırılarak devletimizin yeniden inşa süreci başlatılmış ve ilelebet payidar kalacak “yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırılmış, ebedî hayatı burada taçlandırılmıştır” dedi.

(Mesajın Devamı Genelkurmay internet sitesi’nde)

 

GÖLBAŞI KAYMAKAMI ŞAHİN ASLAN, “MİLLETİMİZ İÇİN ONUR VE GURUR GÜNÜDÜR“

 

 Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan Zafer Bayramı ile ilgili vermiş olduğu mesajda şunları söyledi.

 

“Bu gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferinin 93. yıl dönümüdür.

 

İstiklal inancımızı, bu uğurdaki kararlılığımızı, birliğimizi, bereberliğimizi ve kardeşiliğimizi tüm dünyaya birkez daha ilan ettiğimiz, büyük zaferin 93. yıl dönümü; milletimiz için onur ve gurur günüdür.

 

Bu vesileyle tüm Gölbaşılıların 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle; Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

 

eyyüp can ~ 31 Ağustos 2015, 11:57

Gölbaşı haberleri yapan internet gazetelerini dün akşama kadar taradım ancak 30 AĞustos Zafer Bayramıyla ilgili bir haber, yorum göremedim.Gün bittikten sonra gördüm. Bu özel ve güzel günde sadece www.golbasigazetesi.com ve www.golbasininsesi.com gazeteleri deger verdi. Bunun anlamı nedir, yasak mı vardı böyle oldu.

Rıza ÇELEBİ ~ 31 Ağustos 2015, 10:58

Asil Türk Milleti iki asırlık talihsizligini ortadan kaldıracak, yeni zaferlere yelken açacak bir lideri bağrından çıkaracaktır. Alim Gazi ve Şehitlerimizin mekanları cennet olsun.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.