Gölbaşı :
z     z
25 Ağustos 2015, 15:54
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Sevdalısı Galip Demirel vefat etti

Gölbaşı Sevdalısı Galip Demirel vefat etti

 

Gölbaşı Karaoğlan Mahallesi'nde  ikamet eden,  18'inci dönem milletvekili ve eski İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Galip Demirel (83) vefat etti.

 

Göbaşı sevdalısı olan Galip Demirel,  zaman buldukça ilçenin sosyal aktivitelerinde yer alıyor, çeşitli ziyaretler yaparak hemşehrilik  duygusunu yaşatıyor, destekleriyle de ilçenin gelişmesine katkı veriyordu...

 

Gölbaşı'nda bulunan  Vali Galip Demirel  Vilayetler Evi Sosyal Tesisleri'nin yapılışındaki katkılarından dolayı da ismi buraya verilmişti.

 

 Galip Demirel  “Hizmete Adanmış Bir Ömür” isimli kitabında tüm anılarını röportaj tadında bir kitapta topladı.  Demirel, eski bakanlardan Güldal Akşit ve Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel'in babasıydı.

 

Tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesinde solum yetmezliği nedeniyle vefat eden Demirel için, bugün (26.08.2015) saat 11.00’de TBMM’de, saat 11.30’da müsteşarlık yaptığı İçişleri Bakanlığı'nda tören düzenlendi,  Kocatepe Cami'sinde kılınan cenaze namazından sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi...

 

DEMİREL'İN ÖZGEÇMİŞİ

 

Galip Demirel, 1932’de Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamlayan Demirel, 1958’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Malatya maiyet memurluğuyla çalışma hayatına başlayan Demirel, farklı yerlerdeki kaymakamlık görevlerinin ardından Şanlıurfa ve Zonguldak’ta valilik yaptı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.